| AnnonnimGirrl a întrebat:

Hi.Am o problema cu un baiat(EL).Il plac de ceva vreme si a aflat de la un prieten.De fapt e foarte complicat, dar nu va plictisesc cu amanunte.Deci,acum 2 zile am primit un telefon de la o prietena care ma ruga sa ies afara pentru ca vrea EL sa ma cunoasca.Normal ca am fost socata si nervoasa pentru ca nu vroiam ca el sa afle. aveam impresia ca el nu s-ar uita la mine pentru ca nu parea genu`.Dar, foarte ingrijorata, am accept sa ies.Am stat impreuna vreo ora.Nu am vorbit prea mult pentru ca sunt timida, dar a fost mai bine decat ma asteptam.A doua zi, am iesit iarasi afara.(Sa nu mai mentionez ca am vorbit 3 ore pe mess, ieri)La sfarsitul serii m-a sarutat normal.Am ramas surprinsa, socata.Nu stiam cum ar fi trebuit sa reactionez pentru ca gandesc prea mult si gandirea asta ma ducea la faptul ca nu avusesem inca primul sarut.Ma asteptam ca astazi sa incerce sa ma sarute pe bune si am avut dreptate.A incercat, dar m-am tras.Am incercat sa explic de ce si a fost ok..Nu ii spusesem ca nu ma mai sarutasem niciodata laughing Prietenul care "ne-a facut lipeala" ca sa zic asa, stia chestia asta pentru am fost si cu el acum ceva timp.
In final, vine si intrebarea mea sau momentul in care cer ajutor.sad
Tin mult la el.Pare ireal faptul ca am putea fii impreuna.A avut doar relatii de lunga durata, deci ar fi totul prea perfect.Nu vreau sa il pierd si simt ca daca voi continua sa aman sarutul il voi indeparta si chiar nu vreau asta.Cum as putea face fata? Ce as putea sa ii spun? Mi-e foarte rusine de lucrul asta..FOARTE rusine, de fapt.Am 15 ani in caz ca va intrebati.
Ma stresez foarte tare cu sarutul asta de foarte mult timp si m-am saturat.Am inceput sa imi pierd increderea in mine din cauza asta.Nu mai am tupeu sa am prieten.Mi-e frica pur si simplu.Am nevoie de ajutor in 2 parti.Prima,cum sa ii spun lui? Eu vreau sa ma sarut, dar mi-e teama ca o sa o dau in bara si tipu e prea perfect sa il pierd.In al doilea rand, as vrea sa ma ajutati sa trec peste partea cu rusinea si tot.Sa imi spuneti cum a fost primul vostru sarut, sau nu stiu.Sa ma faceti sa ma simt mai bine pentru ca chiar ma simt groaznic si sunt stresata mereu.

Multumesc tuturor celor care au citit pana aici si si-au dat interesul.Macar cu un vot, va voi ajuta si eu pe voi.Multumesc inca o data!

3 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Dragă, şi eu-s la fel de timidă ca şi tine. Şi eu pot spune că mi-am pierdut încrederea în mine din cauza unui băiat şi de aproape un an eu nu am mai avut vreo altă relaţie, pur şi simplu mi-a fost teamă să mai am prieten doar pentru simplul fapt că dacă s-a mai întâmplat înainte de vreo 2 ori să fiu dezamăgită după relaţii de scurtă durată, ce m-ar face acum să cred c-ar fi altfel? Ştiu că-i greşit să gândesc aşa, dar nu mai ştiu nici eu ce să fac... Şi mie mi-a fost (şi cred că încă îmi e) ruşine să sărut doar pentru simplul fapt că nu pot spune că-s o mare expertă şi-mi e că lui nu i-ar plăcea. În fine, eu la primul sărut eram timidă toată, pot spune că şi eu m-am retras puţin, deşi el reuşise cât de cât să facă treaba, eu eram cea care se speriase. Nah, primul sărut e întotdeauna mai greu, dar vei vedea că totul va veni de la sine kiss Pur şi simplu lasă-te dusă de val şi fă ce face şi el şi ai să vezi c-ai să te simţi binewinking Succes! thumbs up

| Ghfdsj a răspuns:

Bună.
Dacă îl placi nu mai amâna sărutul. E simplu. Totul vine de la sine când te săruţi.
Mulţi spun că le este frică de primul sărut, şi mie mi s-a întâmplat, dar am reuşit.
Uite: http://www.tpu.ro/......multumesc/

Nu-ţi fie ruşine, şi până la urmă, lasă-l pe el să facă treaba :]], ce face el să faci şi tu.

| qawsed a răspuns:

Uice cum sta treaba, si eu cand am fost cu un eram la fel de timida, da la primul sarut a fost urat, da dupa aam facut exact ca el ti totu a mers perfect:*