| NattyMadda a întrebat:

Hi! Am o problema. Nu vreau sa merg la scoala deoarece cand sunt la scoala ma simt foarte prost! Am prietenii in jurul meu, dar ma simt aiurea! Ce sa fac? Datzi-mi un sfathappy!:*

Răspuns Câştigător
| KidduHerexD a răspuns:

Hi tu!
ce mai faci?
hai sa incepem...
cum sa incepem...
sa ma gandesc...
stiu...
in primul rand fiecare aveam cate o frica si poate multi oameni iti vor spune daca nu au facut-o inca ca trebuie sa dai o fuga pana la psiholog dar nu este asa!
cum spuneam avem fiecare cate o frica si doar noi o putem infrange si alunga din inima noastra cu putinta si putere!
tot ce trebuie sa faci este sa nu te mai gandesti iar creierul tau sa iti repete ma simt bine la scoala e mult mai bine ca acasa si chiar oriunde este mereu placut cand profa ne preda si toti prieteni nu pot descrie sau ceva de genu!
fiecare om are 2 forte imense:
1.cuvantul
2.gandul
asa ca foloseste-ti forta nr. 2 si nu te mai gandi!
sunt convinsa ca poti face asta tu nu esti o lasa nu te cunos dar simt asta ca si cand un fulger ma trazneste!
te rog incearca si mi-ar face deosebita placere sa primesc si o funda oricum mult succes am incredere in tine te iubes bye!

2 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Ce motive ai sa te simti prost? Mai ales daca spui ca ai si prieteni in jurul tau! Sincer eu abia astept sa imi revad colegii.La inceput e posibil sa ducem dorul vacantei dar ne vom reveni treptat.Nu ai cum sa nu mergi a scoala, ca nu depinde de tine acest lucru asa ca ia lucrurile asa cum vin.

| NattyMadda explică:

Mersi bomonik pentru sfat:* apreciez felul in care gandestihappy