| ElectricChapel a întrebat:

Hi! Am si eu o intrebare: EU locuiesc intr-o zona nu tocmai "ortodoxa" a Bucurestiului, Pantelimon, cartierul 23 august mai exact. Am avut o problema cu niste persoana de etnie rroma. As vrea sa stiu daca pot folosi un spray normal. Adica, in cazul in care m-ar deranja cineva, sa-i dau cu spray din acela in ochi (sau cu spirt). Am fost la un magazin unde se vindeau sprayuri lacrimogene (cu piper) si nu mi s-a dat, deoarece nu am implinit 18 ani. Ce mi-ati recomanda? Spray cu parfum sau spirt?

Răspuns Câştigător
| Raya_9247 a răspuns:

Hmm te sfatuiesc sa-i eviti cat poti de mult...pentru ca daca dai apa la moara nu o sa iasa nimic bun...si daca tot nu se potolesc atunci apeleaza la politie (cu toate ca politia in zilele noastre lasa de dorit)

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu te-ai gandit ca e putin exagerat un sparay? Daca dupa parintii tai vor suferi o amenda daca rromi cu care ai de a face isi vor pierde vederea sau cine stie ce [doamne fereste] asa ca mai bine ai incerca o cale mai pasnica desi sunt sigura ca o problema in care sunt implicati rromi pacea nu e de niciun folosthinking, deci e treaba ta daca folosesti sau nu, as zice ca cel cu spirt, parfumul nu cred ca e asa de bun pentru astfel de lucruri. Mult succes!