| BlueRose1 a întrebat:

Hi! sad am si eu o problema ma simt singura si nu am niciun prieten adevarat asa ca amici am o groaza dar niciunul nu imi e aproape si nici nu ma intelege sad am si un frate mai mic ca mine cu 2 ani si ma enerveaza si ma scoate din sarite si eu nu ii pot face nimic pentru ca ma paraste lu maicamea si ea ma cearta nici cu parinti nu ma inteleg deloc ma cearta tot timpul din orice si degeaba crying( imi vine sa mor sa ma sinucid sa scap de viata asta odata crying

6 răspunsuri:
| NinaY a răspuns:

Doamne! Deja mi se face rau cand va vad! ce dracu aveti cu sinucisul? Mi se pare ceva extrem de stupid, acum ca m-am maturizat si am realizat ca greseam! Nimeni si nimic nu merita sa vrei sa te omori.Si apropo, orice ar fi, poti trece peste toate si singura; mai greu, dar poti! Crede'ma ca atunci cand aveam nevoie de intelegere, nu am primit de la nimeni, si am trecut singura peste toate problemele vietii ( mentionez ca mi s'au intamplat toate lucrurile rele posibile!). Incxearca sa gandesti mai pozitiv, si vorbind de prieteni, cum sunt, la distanta, oricum, vezi gasi pe cineva. Daca vrei iti pot deveni si eu prietena, caci cel putin dupa cum spun majoritatea, fiind mai matura si trecuta prin viata, stiu sa inteleg oamenii big grin. Deci bucura'te de viata si sper sa iti gasesti cel putin un prieten foarte bun! te pup!

| AdY a răspuns:

Citi ani ai? si ce clasa esti?

| rockaholic a răspuns:

Amici toata lumea poate sa aiba
un prieten adevarat ar muri in locul tau, dar asa ceva nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai disperi. Sa fim sinceri. Chiar ai nevoie de prieteni la varsta ta? Presupun ca ai vreo 12-13 ani. (Mai mult nu-ti dau). Si revenind la prieteni. La anii tai, e greu sa-ti faci prieteni 'adevarati', ci doar colegi. Eu zic sa nu te increzi in toti. Cunoaste oamenii. Nu dispera. Iti e bine si asa, crede-ma. Prietenii pot fi inselatori, si stii cum se spune :Mai bine singur, decat intr-o companie proasta. Incearca sa-ti vezi de scoala, de teme, familie. Uita faza cu sinucisul din start. Nu cred ca ai vrea asta cu adevarat, este doar o criza prin care treci, datorita unui exces de TV. Si tu zici ca vrei sa scapi de viata ta, iar altii ar da orice sa aiba o familie, tata, mama, fratiwinking
Gandeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-am spus si altora care se lamentau ca tine. Daca tu crezi ca ai probleme, ce sa mai vorbim de cei care nu au unde locui si dorm in cutii de carton pe strada? Sau cei care nu au ce minca si cauta prin gunoaie sa manince resturile si sa bea cola ramasa pe fundul sticlei aruncata de altii? Dar vad ca ti-a dat Gabriela un link cu cineva care n-are membrele dezvoltate. Uita-te si la clipul ala si intreaba-te daca tu chiar ai probleme si daca nu cumva lucrurile de care te plingi sint de fapt pseudoprobleme. Prieteni iti poti face oricind si cu familia te poti intelege daca incerci.

| Iminactivelol a răspuns:

Citește, pe mine asta mă ajută