| tarantulaverde a întrebat:

Hi! am si eu o problema, mi-a aparut deja ciclu cu vreo 2 luni in urma,sunt incepatoare, si e foarte nestabil, prima data mi-a aparut pe 7 mai apoi pe 28 iunie, dar saptamana asta trebuie sa plec la mare si nu vreau neplaceri, cum sa-l fac sa nu apara sau macar sa intirzie ceva timp...si incA ceva de ce nu se poate atunci cind ai ciclu sa stai in apa?

4 răspunsuri:
| Almássy a răspuns:

Nuj..nu cred ca il poti intarzia dar mi se pare ca in apa nu trebuie sa stai pentru ca o sa ai mai mult sange deala... sa te distrezi la mare, daca mai mergi happy

| selysol a răspuns:

De intarziat nu poti sa il intarzii cand vine vine iar in apa daca stai vine mai mult iar daca iti pui tampon normal se umfla si se vede urat in costumul de baie mai este o varianta : tampoane interne dar nu is recomandate pentru o varsta asa de mica happy poti sa o intrebi pe mama tawinking bafta

| gfghn a răspuns:

Sunt tampoane speciale care le poti folosi in sitoati de accest gen. Intreaba la farmacie. Funda?

| allynNa20 a răspuns:

Eu am stat in apa cand am fost in aceasta perioada, iar o prietena de-a mea, chiar a fost la mare si a intrat in apa, purta pantaloni scurti ca sa nu se vada tamponul. Nu am patit nimic altceva, doar ca e deranjant cand ti se umple tamponul cu apa. Tie nu stiu ce sa iti zic...nu cumva sa fii mai sensibila. Mie si prietenei mele nu ni s-a intamplat nimic, dar acum fiecare cu organismul lui. Ma bucur daca te-am ajutat