| maria_3624 a întrebat:

Hi! am terminat clasa a8a si vreau sa dau la liceu la filologie. problema e ca eu am facut germana in gimnaziu si mai departe as vrea sa dau la franceza.cum pot sa o invat mai usor in vacanta de vara?

2 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

Daca ai un profesor bun si iti place limba, cu siguranta poti invata multe in 2 luni. Dar iti zic sa nu renunti la germana, vor fi multe burse pe viitor si iti vei regreta decizia. Franceza o stie mai toata lumea, germana e un pic mai rara si are mai multa cautare. Bafta indiferent de decizie

| Cath17 a răspuns:

Mie mi.a trebuit spaniola.straight face asa ca, m.am interesat pe internet la ore online pe care le poti face chiar tu. si eu am invatat acasa. de pe internet, nu mai am angajat nici un prof` pentru. ore si ***`uri dintrastea oh go on risipa de bani... si am inceput sa invat de pe internet, iar acum stiu app. la perfectie smug! poti face si tu ac. lucru. [+ pe pc. nu te plictisesti (eu macar.)] love struck Bafta!