| AnnonnimGirrl a întrebat:

Hi.Cum ma pot apropia de un coleg? Vorbim pe facebook si mess, dar la scoala suntem doar colegi.As vrea sa am tupeu sa ii zic sa vina pana afara, dar nu am.De ce? Pentru ca e "lipit" de o colega.Se inteleg bine si vorbesc mult chiar daca nu sunt impreuna.Nu e neaparat sa o placa deoarece a mai facut asa cu o colega si erau doar prieteni.
Lasand la o parte asta.Ce as putea sa fac sa ma apropii mai tare de el? Avem in comun niste seriale si muzica si probabil ca am avea ce sa vorbim DACA nu ar fi langa ea, dar nu stiu cum sa incep.mi-e frica sa nu fiu respinsa sau sa incerc si lui sa nu ii pese desi nu pare genu` ala de baiat.
Acum.ce ai face daca ai fi in locul meu? Cum ai incepe sa vorbesti cu el? Ce sa ii spun?
Am nevoie de ajutor.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Kazfit14 a răspuns:

Eu nu stiu sigur cum as proceda, dar ca si fapt divers. daca vorbesti cu el pe mess, facebook si te intelegi bine cu el, incearca sa te bagi inseama si in realitate. daca ii singur poti sa vii la el asa si sa.l intrebi ce facee, poate chiar sa vezi de o tema pentru scoalalaughing si dupa gasiti si altele de vorbit. oricum stai linistita ca nu o sa te ignore sau chestii din astea pentru ca de obicei se stabilesc relatii foarte apropiate intre colegi. in cazul in care este langa colega de care spuneai poti sa te alaturi si tu in vorba cu ei cu "hey ce faceti" daca stii ca ai o relatie buna cu colega respectiva, daca nu ai, mai bine sa nu incerci decat sa te faci penibila in cazul in care esti si rusinoasa, timida. eu de exemplu sunt o fire foarte indrazneata si am o relatie cu colegii foarte apropriata. si nu conteaza cu cine se afla un coleg ca intervin si eu intre eilaughing pe ei nu.i supara lucrul acesta ba chiar le place. sunt genul care spun lucruri 'trasnite' pe care ii fac sa zambeasca, sa rada. Se simt bine in prezenta mea. Chiar ar fi un lucru okay daca ai incerca sa scapi putin de timiditate si sa vorbesti mai cu toata lumea fara sa tii cont de faptul ca "poate o sa ma ignore dupa, o sa arat penibila". Cum am spus si la inceput nu cred ca o sa fie de prea mult ajutor ceea ce ti.am spus dar sper sa fie bine:*

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Da-ti place de el sau stii ca simti ceva pentru el, ia-ti inima-n dinti si spune-i.N-ai de unde sa stii pana nu incerci.Si daca tu nu faci ceva in legatura cu asta, el nu va sti niciodata.Asa ca fa-ti curaj cum poti si incepe sa vorbesti cu el.