| LoOvE a întrebat:

Hi! Luna asta trebuie sa-mi vina menstruatia pe 5 iunie, iar luna viitoare pe 3 iulie.Sunt inca la inceput pentru ca mi-a venit dabia anul trecut si ma gandesc ca este neregulat.

Problema principala este ca in perioada de 1-7 iulie sunt plecata in vacanta la mare, si ma ingrozeste faptul ca nu voi putea intra in apa.

Oare este posibil sa nu-mi vina pe data aceea de 3?

dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| scumpik010 a răspuns:

Nu se stie sigur cand iti va veni pentru ca nu este regulat(abia peste 1 an va fi regulat). si mi-e mi s-a intamplat sa-mi vina in timp ce eram la mare in vacanta si pentru a putea face plaja si baie am folosit OB-uri,nu fi stanjenita sau speriata sa le porti,la inceput te vei simti ciudat, dar dupa nici nu-l vei simti, te sfatuiesc ca in cazul in care se intampla sa-ti vina sa n-ai nicio retinere in a folosi OB-uri.Si totusi nu cred ca vrei sa ratezi vacanta de la mare din cauza acestui mic impediment.Dar totusi sa speram ca nu-ti va veni! te pup

3 răspunsuri:
| ciprian_7143 a răspuns:

Ciclul tau este regulat deci dupa data de 5, lasand sa treaca 27 de zile ajunci pe data de 3 deci pe 3 vei avea ciclu!

| Aida_2733 a răspuns:

Hmm.incearca cu vitamina ca, dar nu sunt sigura cu cat timp poti sa o iei inainte asa ca intreaba farmacista

| DenyLoly a răspuns:

Este posibil sa nu-ti vina pentru ca si eu am patit la fel anul trecut.