| CheetahQueen a întrebat:

Hiwinking. Nu ma pot decide ce cariera sa aleg.Imi place biologia(in special zoologia si biologia marina), muzica, desenul, fizica, psihologia si totusi nu ma pot decide ce mi s-ar potrivi.Bineinteles ca imi doresc o slujba platita bine dar vreau in primul rand sa o practic cu placere. Mi-ar place sa cercetez si m-ar interesa sa fiu biolog, arheolog, antropolog etc. dar imi place si partea artistica, fotograf, actrita etc...Sunt dispusa sa merg in strainatate pentru a imi face o cariera serioasa dar trebuie sa ma decid si sa tin seama de personalitatea mea caci am intentii serioase.Sunt o fire originala, independenta, curajoasa iubesc natura, foarte creativa si sensibila. Ce meserie credeti ca ar trebui sa urmez. Vreau doar niste sugestii, caci raspunsul va veni de la mine, dar vreau sa ma sfatuiti totusi ca niste prieteni.Va multumesc:* funditabig grin...

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Medic veterinar. Ar fi păcat să nu te axezi pe ce'ţi place, chiar dacă şi fotografia ar fi o slujbă bună, ai călători în diferite locuri, ai cunoaşte şi alte persoane cu pasiuni similiare.
Succes!

| GABYgugiuman a răspuns:

Eu cred ca ti s-ar potrivi psiholog.

| FataFaraSentimente a răspuns:

Uite-te mai atent spre ce ti se potriveste incearca de toate si vezi la ce te descurci cel mai bine, fotograf este doar un hobby prin care cistigi bani, dar ca sa ai un loc de munca mai stabil studiaza ceea ce e legat de biologie sau de arta. Daca vrei sa devii o actrita si ti se primeste bine, poti sa lucrezi la spectacole teatrale dar trebuie sa ai studii.

| as23fisi6 a răspuns:

Cred ca meseria care ti se potriveste tie este cea de fotograf, pentru ca ai spus ca iti place sa cercetezi big grin si ca esti sensibilawinking.