| Sweetyass a întrebat:

Hi TPU! Am nevoie mare, mare de ajutor. Tocmai intru in clasa a Xl-a si ma gandeam cand termin scoala sa merg la Universitatea de arta si design Sunderland din Anglia. E un loc incredibil si ma pricep foarte bine la design vestimentar. O prietena de-a mea care este acolo spune ca trebuie facut ceva si in clasa a Xl-a pentru a intra la acea universitate dar nu stiu ce?
asadar intrebarea mea e: Ce trebui sa fac pentru a merge la acea scoala?: Ce hartii imi trebuie si unde trebuie sa ma duc?
Poate este cineva aici care a fost la o facultate straina!
FUNDA MARE si ramanem prieteni si tot ce vreti voi! va rog!

Răspuns Câştigător
| DariaAlina a răspuns:

Bună! Uite, ai nevoie să completezi astea și să aștepți să fii contactată de UCAS ( Universities and Colleges Admissions Service )
International Student Application Form
http://www.sunderland.ac.uk/images/UofSApplicationForm07.pdf
Admissions Policy
http://www.sunderland.ac.uk/images/Admissions-Policy.doc
Este foarte simplu. :) Baftă!

1 răspuns:
| DariaAlina a răspuns:

Email: admissions@sunderland.ac.uk orice întrebări ai, le poți trimite acolo.