| Suzzy_5903 a întrebat:

Hi TPU! Va rog ajutati-ma crying Spuneti-mi cum pot scapa de cearcane. imi apr mereu si nu stiu cum sa scap de ele.Si puncte negre. Dau fundita pentru cele mai bune sfaturi:X multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| UfA a răspuns:

Contra cearcane exista un remediu foarte bun urmatorul preparat:se iau citeva petale de trandafir si se fierb timp de 10 minute cu capac pentru a nu se evapora. Dupa care se lasa sa se raceasca.Inainte de culcare se sterge fata cu aceasta lotiune si se aplica o crema pentru fata. Iar pentru punctele negre urmatorul sfat:dupa ce se face o baita cu aburi feteise spala fata umeda cu faina de popusoi uscata.Mama mea este cosmetolog si mi-a recomandat si mie aceste remedii! Sper sa-ti fiu de folos, Suzzy! :*
Mult Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un fel de crema care te ajuta, si eu am avut si merge, punctele negre tot cu crema daca nu ma insel era de la NIVEA
incearca si u mai multe modalitati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce ora te trezesti?:SDormi mai mult macar in weekendwinking
Sau da cu putin de fond de ten si gatabig grinbig grin(asta pentru cearcane)
Pentru puncte negre spalate mai des pe fatabig grinbig grinSau ia-ti o crema anti puncte negre... Oricum, sper sa ajute happyhappyhappy PUPYCI:*:*:X