| oBuburuză a întrebat:

+ Hi. vreau neaparat sa slabesc vacanta asta deci ce ziceti de acest program pe care m-am gandit sa-l urmez :

❀ Ziua 1:
Mic dejun: un ceai.
Pranz: doua oua fierte + un mar.
Cina: salata + un fruct sau o leguma.
- Ziua 2:
Mic dejun: un ceai.
Pranz: un iaurt.
Cina: salata + un fruct sau o leguma.
- Ziua 3:
Mic dejun: un ceai [ fara zahar ] + o felie de paine prajita.
Pranz: 2 oua fierte + salata.
Cina: un fruct sau o leguma.
- Ziua 4:
Mic dejun: un ceai + o felie de paine prajita.
Pranz: numai apa.
Cina: un ou fiert cu putina branzica.
- Ziua 5:
Mic dejun: o leguma sau un fruct.
Pranz: nimic.
Cina: o salata.
- Ziua 6:
Mic dejun: un ceai si o felie de paine prajita.
Pranz: doua oua fierte si un morcov.
Cina: o salata + un ceai + biscuiti simpli.
- Ziua 7:
Mic dejun: ceai.
Pranz: nimic.
Cina: o salata.
❀ in fiecare zi dimineata si seara 30 de minute de miscare :
- abdomene, flotari, genoflexiuni e.t.c.
❀ o sa beau 8-9 cani de apa pe zi.
❀ eu dansez si alerg mereu.

+ vreau sa stiu daca este bun acest program sa slabesc si sa am un corp frumos, daca vreti puteti adauga si voi ce exercitii sa fac?!

5 răspunsuri:
| Christiana03 a răspuns:

La toate acestea trebuie sa adaugi si sportl i fiecare zi.

| alidod a răspuns:

Asta nu e dieta, e greva foamei. Daca nu mananci ceva mai consistent vei muri de foame.

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un nutritionist. Fiecare om are organismul diferit si nu i se potriveste orice dieta orcui. Plus ca trebuie sa faci si sport. Si vezi ca dietele astea drastice in care slabesti repede iti fac rau, plus ca atunci cand nu le mai practici o sa te ingrasi la loc, poate chiar mai mult.
Bafta! :*

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Deci incearca sa mananci mai mult dimineata si mai putin seara si la amiaza, pentru sport ai nevoie de energie si daca tu vrei sa nu mananci si sa faci sport cam nu prea merge
Nu pre e bun programult tau
P.S.:Bafta la slabit :*

| elizasedai a răspuns:

Pentru un timp vei slabi nitel, dupa vei avea anumite ameteli si o sa lesini, apoi vei face un tratament cu diferite soiuri de mancare grasa si o sa fii mai rau decat esti acum. Deci, nu risca cu un asa regim, nici nu vei rezista laughing