| Hollywood a întrebat:

Hi, vreau sa stiu de ce cand ascult muzica hip hop, rep, ma simt.nu stiu cum sa zic, parca...pff chiar nu stiu cum sa ma exprim, de exemplu Guess Who-Manifest, Grasu Xxl -Azi nu, Eminam-Not Afraid, Written In The Stars, melodii mai de strada.parca vad lumea altfel, imi ridica moralul, parca am mai mult 'tupeu'... parca pot face orice. De ce simt asta? :O [scuze daca am scris rep gresit]

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Mei 7h30
Exista 2 feluri de rapp
Cel strain si cel romanesc
Acum tu daca asculti rapp dala strain
De ce te iei de romani?
In fond ce ai tu cu omu daca asculta rapp romanesc?
Lasane pe noi sa fim cocalari
Fii tu true omule'winking
Fii tu adevarat Rapper' si lasane pe noi sa ne " vedem " de " cocalareala" noastra
Cu alde puya,sisu,paraziti, bug mafia, nane si restul " cocalarilor"
Tu du-te cu eminem al tau si cu 50cent sau mai stiu eu ce asculti tu
De acord fiecare are un stil al sau de a cantawinking
Dar nu inteleg ce te roade pe tine? Ca asculta el asemenea melodii
Grasu xxl e un rapper ok
Guess who...cam scartzaie dar vechile lui melodii sunt ok
Ca si puya e el acum cam cocalarwinking
Dar melodiile vechi le respect cele noi ne dezgustwinking
Dar asta e partea a 2

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu ești în stare să înțelegi ce e ăla rap dacă amesteci cocalari infecți precum Grasu XXL și Guess Who cu un rapper ca Eminem. E clar că majoritatea ascultă rap doar ca să facă pe șmecherii, că de înțeles, nu înțeleg nimic din el. Toți suntem băieți de cartier, dar mesajele rap-ului trec pe lângă noi, mai ceva ca viața. Îți ridică moralul Guess Who și Grasu XXL pentru că trăncănesc întruna despre cum să fii "cool", "cel mai tare din parcare", "smecherul smecherilor" etc. Dacă ai înțelege cu adevărat rap-ul ți-ai da seama că între melodia lui Eminem și infecțiile celorlalți e diferență ca de la cer la pământ. Dar nu cred că merită să îmi bat capul cu unul care ascultă Guess Who și Eminem. E clar că habar nu are de rap.
Baftă

| Hollywood explică:

Adica ce ma sunt prost? daca tot esti destept dc tiai batut capu cu mine unu care asculta eminam si guess who? ai scris si 11 randuri deci...esti cam bazz, si in plus am intrebat altceva...

| TeoPT a răspuns:

Dacă citeai cu atenție ai fi descoperit și răspunsul meu la întrebarea ta.
Ți-am expus niște păreri ale mele, cu argumente, în speranța că poate realizezi ce vreau să îți spun. Dar cred ca realizez eu ceva, și anume că mi-am bătut capul degeaba la propriu.
Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.muzica rap, hip hop nu se asculta se simte
2. 7h30 a raspuns perfect

| C4br0n a răspuns:

Ia vezi cum te simti dupa ce asculti asta: http://www.youtube.com/watch?v=MIjGPxXDc9g;)

| TeoPT a răspuns:

@Liviu
Eu nu clasific rap-ul în românesc și străin. Eu îl clasific în rap de calitate, din care poți înțelege ceva, care transmite niște sentimente, și rap comercial, care e la fel ca manelele, rap de cocalari despre bani, femei, droguri, mafie și alte de-astea.
Nu m-am luat de rap-ul românesc, m-am luat de rap-ul de cocalari. Paraziții, BUG Mafia, Veritasaga, ăștia sunt rapperi buni, de calitate, care transmit ceva. Nu m-am luat de ei, ci de cocalarii precum Puya, Spike, Grasu XXL, 50 cent și tot tacâmul. Rap-ul se simte, nu se ascultă. M-am luat de cel care a pus întrebarea pentru că pune laolaltă rap-ul de calitate cu rap-ul de rahat, asta înseamnă că habar nu are ce e ăla rap, îl ascultă doar ca să facă pe șmecherul. Nicidecum nu m-am luat de el fiindcă ascultă rap românesc. L-am dat ca exemplu pe Eminem pentru că este cel mai bun rapper din lume la ora actuală. Și nu îmi vorbi mie de cocalarul ăla de 50 cent. Să se ia de mână cu Puya și să facă un album intitulat - Manele în versiunea modernă.
Sper că ai înțeles ce am vrut să spun. Reține - genul de muzică poate spune foaaaarte multe despre un om, chiar dacă mulți nu își dau seama.
Baftă