| LoveMeForMe a întrebat:

Hm, am si eu o intrebare O intrebare cu o poveste scurta [sau mai lunga]. Sper sa imi raspundeti repede caut raspunsuri rapide.
Ok... deci imi place un baiat. Sa-l cheme Ovidiu. [Nu o sa dau numele lor reale] El e un baiat mai hum pervers. Si asta imi place la el. Nu stie ca il plac pentru ca el [cum am impresia] o place pe o place pe Ioana, colega mea de clasa. [Si el e cu mine in clasa]. Se da la ea. O tachineaza. Nu stiu daca o place dar asa se vede. Ii face ochii dulci mai pe romaneste. Si da, eu sunt geloasa pe Ioana pentru ca toti baieti o plac. Nu vreau sa zic ca e urata, dar nici frumoasa nu e. E intre. E inalta [mai mica ca mine] e satena si are multe cosuri. Infine, nu stiu ce vad baieti la e pentru mine e urata. Nu e cea mai buna prietena a mea, e o prietena asa de fatada. Nu vreau sa fiu certata cu ea dar in ochii mei ea e um... nimic. Nada, nothing.
Cum sa fac sa nu mai fiu asa geloasa pe ea? Sau, cum sa o fac sa nu se mai deie la Ovidiu?

3 răspunsuri:
| SimoNARaluCA a răspuns:

Am avut o colega de genul.O chema Sabina...Haaa, ce vremuri. Oricum, incearca sa treci peste. Daca o place pe ea, inseamna ca nu te merita.Cauta altul.In cele din urma poate baietii isi vor da seama cat de urata este Ioana.

| Lyndsey a răspuns:

Buna! Toti suntem diferiti si... uneori nu meritam sa fim respinsi. Vad ca esti o fata cu moralitate... mare. Nu inteleg de ce esti geloasa pe ea? In primul rand ea nu are cosuri pentru ca isi doreste, nu poate scapa de ele. E foarte urat, incearca sa o accepti! Asta nu e un defect. Fara suparare, dar tu incepi sa ai un defect mare: ura. Nu e bine deloc. Din ce-mi mai zici tu, inteleg ca esti o fata buna. Deci daca vrei, poti. Fii si tu ca ea. Tie iti lipseste popularitatea, se vede. Nu e ok sa tinzi spre asa ceva, dar asta e visul fiecaruia. In ce clasa ziceai ca esti? De Ovidiu ce sa zic? Lasa-l sa faca ce vrea. Nu ai cum sa-l faci sa te placa sau sa-l faci sa n-o mai placa pe Ioana. Suntem oameni! Avem reactii si sentimente. Daca ai sentimente, incearca sa nu ai si reactii urate. Ai grija sa nu arati ca esti geloasa, ca nu iti place de ea, mai ales ca e populara. Poate sa-i intoarca pe toti impotriva ta, cat ai zice "Ioana". Daca mai ai nelamuriri, LYNDSEY te ajuta. Te pup! kiss

| LoveMeForMe explică (pentru Lyndsey):

Mda, daca as putea sa imi schimb felul de a fi as face-o dar o urasc nu pentru ca are cosuri si chestii din astea, pentru ca se vede pe fata ei ca vrea sa ma "omoare" intr-un fel sau altul.