| MrsPink a întrebat:

Hmmm...buna...vi se pare corect ca la scoala sa comenteze una mai mica ca voi si si sa te duci cu prietenele tale si sa te iei de ea eu nu i-am fc nimic doar ca am tipat la ea si am inpinso iar celelalte iau fc mai multe si ea cica sia pierdut cercelul din cauza asta si un cercel ca al ei costa 95 lei si tatal fetei zice sa dam 50lei sau 90 dar dc sa dam noi cu o diferenta mult mai mare de cat trebuie? si in plus nici nu ar trebui eu sa dau bani deoarece cu mine nu a vb nici ea nici tatal ei nimeni ci miau zz prietenele sa pun si eu cativa bani da in nici un caz nu pun o suma asa mae pentru ca nu am fc nimic. voi ce credeti sar trebui el sa se duca la amanet sa vada cat cosa si noi ii dam banii nu ar trebui sa dam asa mult ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

In primul rand da-mi voie sa te felicit pentru cretinismul implementat de la o varsta frageda. E clar ca mediul in care cresteti e unul care favorizeaza violenta si va invata ca a platii o dauna = asumarea responsabilitatii. Daca din greseala fetita aia mai mica decat voi ajungea cu probleme de sanatate si nu doar cu un cercel pierdut, ce faceati? Cheta sa-i cumparati un buchet de flori?
Solutia cea mai buna in cazul asta ar fi sa-i cumparati o pereche de cercei identici, insa inainte de asta ar trebui sa va cereti scuze, pentru ca sunteti mai mari si nu va duce capul. Copii comenteaza mereu, asta nu inseamna ca trebuie pusi cu capul pe bordura.
Ma intreb cum te-ai simti in locul ei... de fapt mai bine intreaba-te tu asta!

| kkmk a răspuns:

Luati-i voi alt cercel direct... in felul asta nu or sa poata sa va traga in piept.

| Ada05_5194 a răspuns:

Nu e corect sa dea vina pe tine nu o baga in seama cateva zile am facut si eu asta si a functionat, incearca!

| InoTkd95 a răspuns:

Ar trebuii sa nu faceti nimic, in acest caz fata aceea nu poate sa va acuze ca si-a pirdut cercelul din cauza voastra. Fara dovezi nu ai ce sa faci, iar daca chestia continua ar trebui sa mergeti la directoare sa o rezolvati.

| Paulla a răspuns:

De ce lumea isi implica prietenii mai mereu? Daca aveti probleme rezolvatile 1 la 1.si e o idee stupida si imatura sa va puneti la scoala 3-4 pe una mai mica...sa fim seriosi. In orice caz, probabil cel mai corect ar fi sa-i luati alta pereche de cercei la fel.

| GirlyBrunette a răspuns:

laughing tare eu o si bateam daca imi comenta nu ii da nimic ea a inceput trebuia sa se gandeasca ca esti mai mare si poti sa o calci in picioare dar asta e.nu toata lumea are capu pe umeri nu da nici un ban si daca se mai ia de tine nu exita si fai scandal ca sa te stie de fricakiss mult succes

| andreeutzaa a răspuns:

Dar totusi aveti di o gura.Nu trebuie sa o impingi sau cine stie ce.Inainte de a face ceva ganditi-va si voi la ce va urma. Mi se pare corect sa puneti bani toate si sa ii cumparati cercelul. Tu ai impins-o deci ai facut ceva si ai partea ta.Si oricum cine sunteti voi sa ziceti ca una mai mica sa nu comenteze? mai lasati capul jos.

| MrsPink explică:

Ati inteles gresit si nici eu nu am formulat bine cand am zz ca m-am dus cu prietenele da si la ele a comentat si am adaugat si asta ca sa va spun ca ele au batuto eu nu si prin aceasta intrebare am vrut sa va intreb daca e corect sa dam o suma asa mare deoarece ar trebui sa vedem cu ochii nostri cat grame are acel cercel si sa ii dam banii pe cel pierdut si tatel ei nea cerut mai mult si cand am zz,, vi se pare corect ca la scoala sa comenteze una mai mica"am vrut sa zic ca suntem mai mari si nu ar trebuie sa comenteze de geaba si... daca respenti esti respectat nu?

| Paulla a răspuns:

@ralucutzuuu raspunde la respect cu respect. Bun, ai formulat tu gresit si am inteles eu gresit, de fapt comentase la voi toate. Parerea mea e ca toti ati gresit. Ea pentru ca s-a bagat intr-o incaierare pierduta din start(ce idiot ar comenta la cineva care ar putea sa-l bata cu usurinta?) si voi pentru ca ati inceput o bataie alei care consecinte va cam dau de cap. Cel mai bine ar fi sa ai o sora sau un frate mai mare, la-i putea chema sa vorbeasca el cu tatal fetei si asa n-ar afla nici parinti. Raman totusi de parere ca cel mai bine ar fi sa-i luati o pereche de cercei la fel.