| meioana a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=dyLDExgoPQM

http://www.youtube.com/watch?v=m1jfYBqSwx8&feature=relat ed

Ce simtiti dupa ce vedeti aceste doua filmulete?:(:-|

Răspuns Câştigător
| white_2190 a răspuns:

sad nu st de acord cu avortul.consider ca daca nu vrei un copil te protejezi. dar atunci cand ramai insarcinata de ce sa 'stopezi' o viata? e cel mai urat lucru pe care il poate face o femeie! 1

13 răspunsuri:
| dulshe a răspuns:

Pfffff
ffff tari....iti vine chiar sa plangicrying

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Vai mi s-a intors stomacul pe dos...
E ingrozitor!
Dar, din pacate sunt cazuri cand avortul este necesar, daca fatul are probleme in dezvoltarea sa, daca este conceput in urma unui viol, incest...altfel MARE GRIJA LA CONTRACEPTIE! Sunt suflete nevinovate! Nu merita asa ceva!

| Krina a răspuns:

Au intr-adevar un mesaj puternic.
Insa nu tot impul poti duce pana la capat o sarcina.Intotdeauna vor exista evenimente neprevazute.
In cazul mamelor singure, fara posibilitati, consider ca este mai bine sa recurga la un avort, decat sa-si abandoneze copiii deja nascuti.

| gabrielutzu a răspuns:

Realitatea despre cat de groaznic poate fi pacatul, atunci cand omul in mandria si prostia lui de a fi fara Dumnezeu, se indeparteaza de Acesta...

| Paula a răspuns:

Ce simt? greata ca acum ce-am mancat ceva unsuros. dispretz fata de avort si bucurie ca putem sa facem avort. nu faci mai bine un copil sanatos decat unu'l cu probleme? nu-l faci mai bine atunci cand esti tu pregatita? nu-i asa ca'l faci atunci cand toti isi doresc asta, pana si tu? Nui asa ca-ti place distractia? nu-i asa ca se intampla accidente? Stiti, aratati degetul la femeia aceeia, dar poate femeia aceeia are motivele ei sa faca avort.

| meioana explică:

...prin aceste filme nu am vrut sa etichetez anumite persoane...ci sa vad ce reactii le provoaca altora...sincera sa fiu pe mine ma fac sa plang...nu judec pe nimeni care a facut un avort...

| smiley16girl a răspuns:

Este putin cam trist... sa spunem STOP AVORTULUI

| stetoscop a răspuns:

Nu sunt avortoni! Cum puteti crede asa ceva?

| stetoscop a răspuns:

Cel infasurat in hartie este avorton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu-mi vine sa cred ce fel de oameni sunt cei care fac asa ceva...de fapt ce oameni?!?!?! ...acestia sunt niste MONSTRI...stop avortului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am putut sa ma uit pana la sfarsit, nici nu vreau sa vad, plang.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am infiorat, si melodia iti da inca un motiv sa inchizi clipul.sad

| tanya_7209 a răspuns:

Groaza