| Ana_6400 a întrebat:

I-am marturisit dragostea unui baiat, el nu prea crede, iar cand incepe scoala as vrea sa ii arat cat tin la el, ca nu e o gluma, si ca nu o sa-l las asa de usor. Lui ii este frica de o noua relatie, deoarece in trecut, eu am fost cea care l-a ranit, si de atunci nu isi arata sentimentele, el spune ca nu mai are. A zis ca vrea numai distractii, ca ce rost are sa suferi pentru una.
Sfaturi? big grin Multumesc!

3 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Analove struck! El nu vrea sa mai fie cu tine pentru ca va crede ca iar il ranesti.Probabil te-a iubit mlt din asta e asa afectat incat nu mai vrea sa mai fie cu nii o fata.Stai mai mult cu el si se va indragosti de tine in timp.Trebuie sa ai putina rabdare.Stai cu el, distrativa ca intre prieteni iar la scoala vorbti, radeti si dragostea va veni de la sine.Multa Baftalove struck^^

| Vasilina a răspuns:

Apropiete din nou de el dar mai intai ca simplii amici sa prinda incredere in tine si dupa vei vedea ca te va iubi si va recunoaste asta:d dupa ce esti sigura ca sunteti mai apropiati spune-i ce simti si ce gandesti... oferiti-va o a doua sansabig grin:X merita.winking

| sidonia_4305 a răspuns:

Buna, as vrea sa iti spun si eu ceva.happy
Cand iti dai intalniri cu cineva, ai in maini sentimentele ei. Asadar, cauta sa ai intentii onorabile. Deci gandeste-te: Ti-ar placea ca cineva sa se joace cu sentimentele tale, sa fii asemenea unei jucarii in mana unui copil?
Nu te condamn, dar odata ce increderea dispare e greu de recuperat.
Mai bine ati reveni la stadiul de prieteni, si atunci lucrurile vor curge de la sine.happy