| alexini56 a întrebat:

Ți se poate încheia media la o materie cu doar 2 note? (având o ora pe săptămână)

4 răspunsuri:
| Anonim78936482 a răspuns:

Nu cred, ți ar trebui maxim 4 note. Din câte știu se adună 1(pentru ca atâtea ore ai la acea materie) cu 2 și ți ar trebui cam 3 note și dacă vrea doamna ta de acea materie să te asculte poate să îți mai pună note în plus.Dar normal ar fi doar 3 maxim 4

| LisaJulie a răspuns:

Incearca sa mai faci rost de cel putin o nota

| Madaxo97 a răspuns:

Ar trebui sa se poată, dacă ai doar o oră pe săptămână

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

" N+3"
N= număr de ore pe săptămână la o materie +3.
Îți mai trebuiesc deci 2 note, mai ales dacă folosiți catalogul electronic ( ex: adservio)