| anonim_4396 a întrebat:

Iar ma pune la scoala sa ma tund ce sa fac? mai cant si la tobe nu pot sa ma tund tin mutl la parul meu ce sa fac mi-a dat si 2 din cauza asta pe primul semestru m-a lasat corigent straight face este prea lung sa il tund crying deja ma apuca plansul

8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cînţi la tobe? Adică eşti toboşar într-o formaţie muzicală. Păi toboşarul ( bateristul ) nu cîntă. Doar bate şi ţine ritmul.
Şi ce legătură are această calitate cu aceea de a avea sau a nu avea păr pe cap? Te ajută cu ceva în meserie dacă ai mai mult păr pe cap? Eu văd destui muzicieni de excepţie chei sau raşi în cap.
Cîndva, un mare epigramist român, pe numele său Cincinat Pavelescu, a scris următoarea epigramă, rămasă celebră:
Unui poet pletos.
Eu cred că prea se-ngîmfă el /
Cu păru-i arhiabundent. /
Alecsandri era mai chel /
Şi parcă-avea mai mult talent!/

| Chαяtreux a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai sa mearga la scoala si sa discute cu profa. Nu este corect sa faca discriminari, nu scrie nicaieri ca fetele trebuie sa aiba parul lung iar baietii parul scurt. Daca nu merge nici asa, te poti transfera.

| AtateaConditii a răspuns:

Taie si tu din varfuri si zici gata te-ai tuns, ii zici ca e o traditie la tine in familie si e pacat de moarte sa iti tai parultongue, nu are legatura parul cu scoala, nu cred ca scrie asta in regulamentul scolar, spune-le asta profesorilor. Cum sa te lase corigent din cauza asta, sau poate nu ai invatat. Daca tot insista prindeti parul.

| CuteCurly a răspuns:

Nu are de ce să îţi dea 2 doar pentru că nu te-ai tuns. Doamne, ce profesori. Spune-i la profesoarele alea tâmpite că nu vrei. Şi pe mine mă pune să îmi prind părul, dar şi-l prinde... Mă rog. Spune-i că nu vrei nu îi treaba ei cum ţi ţie părul. big grin

| BlitzkriegJack a răspuns:

Esti si tu unul din generatia emo? "Deja ma apuca plansul" e par, ce dracu', nu iti taie din picior. Si daca chiar tii atat de mult la parul tau, da-i dracu', invata cat de bine poti tu si sa ii rogi sa te pupe undeva daca te lasa corigent.

Si eu am parul lung. Daca vreau sau nu vreau sa il tund e treaba mea, ma doare undeva de ce vor aia de la scoala.

| XatomisX a răspuns (pentru BlitzkriegJack):

Nu e chiar asa sa stai 5 ani cu el si apoi sa vina o pupaza sa zica sa il tunzi "

| raulflorin a răspuns:

Si pe mine ma punea sa ma tund da i tot ziceam ca saptamana viitoare sant tuns si nu ma tundeam la mine functiona schema