| Bia696 a întrebat:

Iar vin cu o întrebare aiurea tare happy
Când se poate numi o fată/femeie "neatinsă" "curată" …. Știți bine la ce mă refer …. Chiar dacă s-a pupat cu cineva fără nici o obligație și fără sentimente se poate numi "atinsă "?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca se poate numi "atinsă" dacă doar s-a sărutat. Curată, pură, neatinsă este doar dacă este virgină, sa nu fi făcut deloc sex de niciun fel.
Sunt unele femei care, pentru a-și păstra virginitatea, fac sex @nal sau oral în loc de sex v@gin@l, astfel de femeie clar nu mai este "curată", "pură".

| Hyperion7 a răspuns (pentru Madaxo97):

Nici dacă face sex an@l sau or@l, n-ar mai fi curata, din perspectiva mea, dar mă rog, fiecare înțelege ce vrea, până la urmă big grin

| Madaxo97 a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai da, eu fix asta am spus, tu ce ai înțeles?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Madaxo97):

Ups,nu l-am văzut și pe acel nurolling on the floor
Am înțeles total invers, my bad

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu "curata" e folosita doar de habotnicii carora le place sa injosearca femeile...

| Hyperion7 a răspuns:

"Atinsă" ești doar când faci sex.
Adică momentul dezvirginării este numit în popor "atingere".
O femeie curata e aceea care se păstrează până la căsătorie(lucru cam greu întâlnit în ziua de azi, dacă mă întrebi pe mine)

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu a avut tangente cu Gogu' de nici un fel, atunci poate fi numita "curata", dar eu prefer termenul de "inocenta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupatul ( pe obraz sau pe buze happy ) și ținutul de mână nu intra în categoria " atingeri"! De fapt, intra în categoria inocență happy - ceea ce e PERFECT! pentru o fată/ femeie, mai ales ȘI CU ATÂT MAI MULT DACĂ ACEEA FATA E CUMVA ȘI ADOLESCENTĂ! happy.

S*xul ( adică pierderea virginității ) = pierderea inocenței și a purității...

| wqsaz a răspuns:

Înseamnă că e virgină.

| elennaionela14 a răspuns:

Curata se refera la faptul ca este virgina, ma iertati dar eu asa stiu.

| Bia696 explică (pentru elennaionela14):

Am înțeles, aste e chestia ca aștept mai multe răspunsuri, am o curiozitate… aștept de la mai multe persoane răspunsuri laughing