| Valy_MJ_1993 a întrebat:

Ideei de-a face bani la 15 ani?
Vreau sa-mi cumpar un telefon.
Parintii nu vor sa ma sprijine financiar!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In afara de luat o munca cinstita, eu nu am aflat nici pana la varsta asta, cum altfel se pot procura banii fara munca.
Iar la 15 ani, nici nu prea ai unde sa te angajezi, ca esti prea micut.
Mergi si vorbeste cu bunicii, rudele de pe la tara, sa mergi sa muncesti in vacanta pe la ei si strangand banii, iti iei ce doresti.

| Donsavas a răspuns:

Ii inveti pe ai tai parinti sa faca economie la resurse, sa cheltuie rational. Asa va vor ramane bani pe care sa i cheltuiti pe ce aveti nevoie. Pentru a face bani, trebuie sa oferi produse facute de tine, sa ajuti oamenii contra cost sau sa te angajezi ''la negru''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furi din buzunare. Sau dai click-uri pe reclame cu 1 euro / luna.

| Victoria18 a răspuns:

Faci economie... cand iti dau bani de buzunar, nu ii cheltui pe toti. Sau, daca poti intra in posesia alocatiei, o strangi lunar. Sau te imprumuti la un prieten si ii dai in rate.