| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am cunoscut un baiat de aceiasi varsta cu mine, la activitatile cu 'scoala altfel'. Cred ca m-a placut pentru ca vorbea cu mine, ma facea sa rad si unde ma duceam eu, venea si el si incepeam o conversatie. Pot spune ca si eu l-am placut, probabil era o atractie chimica intre noi, doar ca sunt sigura ca este cam fricos pentru ca i-am cerut id-ul la care m-a intrebat la ce imi trebuie, eu i-am zis ca sa mai cunosc si eu lume din alte clase. A fost un moment in care a trebuit sa prezinte ce a lucrat in echipa cu mine si cu inca cineva, iar cand a inceput sa vorbeasca dobitocii de la mine din clasa au inceput sa rada de el si cand a venit a zis: sigur m-am facut de ras, la care eu am vrut sa-i ridic moralul si i-am zis ca s-a descurcat bine. Cand ne-am apucat de facut un colaj a venit langa mine si m-a intrebat daca poate sa stea cu mine, dar dupa a venit diriginta lui si l-a trimis la alt atelier. Apoi afara m-a intrebat cum mi-a iesit, si apoi mi-a aratat ce lucrase si el. Ideea este ca nu l-am vazut pe mess, si as mai vrea sa vorbesc cu el, doar ca nu vreau sa-l presez. Nu stiu ce sa fac, dar cred ca as vrea sa fiu cu el, dar problema e ca nu stiu cum sa dau de el pe mess si ce sa-i spun. Oare chiar vreau sa fiu cu el sau doar vreau sa-mi gasesc un prieten si sa le fac in ciuda mitocanilor de la mine din clasa cu care nu ma inteleg si care fac mistouri de mine? Oricum multumesc ca v-ati consumat din timpul vostru citind intrebarea mea si astept cat mai multe raspunsuri. Va rog nu va bateti joc pentru ca e vorba de sentimente.

Răspuns Câştigător
| ღElyaღLoveKpop a răspuns:

Te inteleg deci sa luoam treaba asa:El e cam timid si cred ca te place si incearca sa se ataseze de tine.Pentru ca ceilalti rad de el, si in legatura cu ce fac colegi tai :Spunele ca-s prosti si ca nu ar trebui sa rada de cei altfel decat ceilalti si sai faci sa nul mai critice (doar daca fac ei asta ), iar in rest cu mess-u ar trebui sa incepi cu o mica conversatie ca de genu Buna ce faci ect.Comportate normal si totul va merge bine.^^ sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cu sentimentele... aș zice că e vorba de acest elan juvenil și se admit.
Cu gramatica limbii române, din păcate, nu stai prea fericit. Multe greșeli de ortografie.

| corolav a răspuns:

Și dacă îți voi scrie greșelile, crezi oare că mîine sau pomîine nu vei mai face altele?
Treaba cu graba e doar un motiv de copil retardat. Ce, te obligă cineva să te grăbești și nu ți se alocă timp să-ți verifici cele scrise?
Măi înghețătuțico, tipul cu pricina pare a fi un flăcău cu bun simț dar cînd va vedea cît ești de înțepată, pe lîngă prostie și îngîmfare, n-ar fi exclus să-ți spună „pas"!