| moxx a întrebat:

Ieri am făcut vaccinul anti tetanos care se fac epana in 15 ani și astăzi de dimineață am observat ca este umflată mâna in care mi-a făcut vaccinul si mă și doare. E ceva normal sau trebuie sa merg la medic?

Răspuns Câştigător
| LaRiiuU a răspuns:

E ceva normal. Dar daca maine inca este asa ar trebui sa mergi la doctor. Depinde si de mana fiecarui medic.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca e vorba de vaccinul cu anticorpi, pentru imunizarea organismului, care se face aproape de umar.In acest caz nu poti face decat sa pui comprese calmante si sa te feresti de lovituri. Efectul poate dura luni sau ani.

| simonafrumoasa a răspuns:

Este ok deci nu este ceva de care sa te sperii. dar daca nu dispare in termen de cateva zile cam 1 saptamana asa eu as zice sa te duci la medic. succes! pa pa!