| >...< a întrebat:

Ieri am fost la eko si mi s-a zis ca am chist ovarian, chestia asta mi s-a zis si acum vreo 2-3 luni cand am fost la spital mi sau dat anticonceptionale credeam ca a trecutsad... dar din pakte nusad., a crescut mai maricel.,, majoritatea pers spun ca ar fi kzu d operatie ink nu am fost la ginekolog., ma programat pentru maine, nu va fi alta solutie? mie km frica sa ma operezsad

2 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Si eu am avut la fel, am facut tratament cu anticonceptionale, mi. a trecut dar mi s. a spus ca poate sa reapara. Daca e de 7 cm sau mai mare, atunci e cazul de operatie.(din cate mi s. a spus mie). Nu. ti fie teama! In cazul in care ginecologul iti va zice ca trebuie operatie, eu zic(,) ca ar trebui sa mai consulti inca un ginecolog, ca sa fii sigura. Eu am fost la 3 medici si toti 3 mi.au zis chestii diferite, era sa ma opereze unu de apendicita(frustrated), in fine. Deci nu te lasa pe mana unui singur doctor! Succes!

by daiiwinking

| vykkusor a răspuns:

Depinde de marimea chistului...mamica mea a avut 3 si a fost operata pentru ca alta solutie nu era, iar acum e bine. Daca nu o sa-l inlature acum, pot sa se inmulteasca si atunci problema va fi si mai grava.Ai grija.Bafta.pa