| Denisaa1235 a întrebat:

Ieri am mers cu clasa sa facem pozele pentru album. Eu cum am anxietate nu puteam sa vorbesc cu nimeni si am facut doar pozele, trebuia si niste poze cu colegii dar nu prea le-am facut pe alea. Dupa am decis ca eu cu niste fete si cu trei baieti sa mergem la pizza, a fost totul ok, pana cand am mai ramas putin pe afara cu unii din ei. Eu fiind proasta, le-am zis de colegul pe care l-am placut și ca acum trei ani, ăsta voia sa mi-o tragă iar eu refuzasem. L-am intalnit si pe el in parc si dupa ce a plecat, eu cum am un umor mai dubios, ma prefaceam ca ma excita ceea ce colegii cred ca au inteles cu totul altceva. Tipul asta pe care l-am placut si-o spus in clasa parerea despre toate fetele. Bineinteles, nu de față cu noi ca nu cred ca are atat de mult tupeu. Eu cu o colega am fost facute panarame si nici macar nu ne cunoaste asa bine. Eu pentru ce am fost facuta panarama, pentru ca l-am placut si am vrut sa fiu iubita lui? Posibil. Iar de colega cealalta, nu stiu, dar pe langa ca o facut-o usuratica, el continua sa-i aprecieze postarile de pe insta. Un coleg cu care ma inteleg foarte bine, îmi dăduse coate si imi facea semn sa tac si sa nu mai zic nimic pentru ca ceilalti sunt putini sifonari iar eu, din nou, fiind proasta, am continuat. Mai tarziu pe la vreo 9 seara, am mai ramas eu doar cu baiatul ala care incerca sa ma faca sa tac si cu inca unul si cu o colega. Am mers acasa la ea, inainte de asta îmi daduse una peste gură și imi zicea ca abia astepta sa faca asta si daca nu se băgau ei doi intre noi, ne-am fi batut. Pentru ca se pare ca fata asta nu poate trece peste faptul ca o barfeam cand eram mica dar e totul din vina ei, pentru ca am primit bullying de la ea. Si mi-e frica luni, mi-e frica ca o sa afle baiatul pe care l-am placut tot ce le-am zis lor despre faza cu el și cum vorbeam cu el si nu stiu ce sa fac. Fata asta chiar mi-a zis ca sunt o panarama din moment ce am placut toata clasa sau nu conteaza, plac pe oricine in general si cica sunt numai dupa ****. La mine e faza ca ma atasez rapid de persoane și pot sa incep sa plac persoana respectiva dupa o zi dupa ce l-am cunoscut. Si vreau iubire. Vreau sa fiu imbratisata si tinuta de mana, vreau sa fiu protejata, nu ultima panarama. Dar colegii inteleg totul pe dos.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și noi cum te putem ajuta să îți aduni mințile?