| DidudicaDi a întrebat:

Ii multumesc foarte mult lui April pentru ajutorul dat si acum chiar o sa scriu o povestioara

Amintiri colorate

Era clasa a-V-a anul 2009. Toti copiii erau in fata scolii si asteptau deschiderea ei. Dupa multa asteptare, domnul director a iesit si ne-a urat un an scolar bun, roditor care sa ne poarte noroc si si-a deschis bratele spre usa scolii zicand oficial: "Scoala e deschisa!"

Toti au dat navala peste domnul director care a iesit putin sifonat din aceasta mica imbulzeala. Toti am ajuns la clasele lor si ne-am asezat in banci. In sfarsit a sosit momentul in care ne vom cunoaste diriginta, de care am auzit foarte multe lucruri bune.

Vorbind cu colegii, razand de cele intamplate in vara, un ciocanit discret s-a auzit si o persoana firava a intrat in clasa. Ne-a salutat si ne-a urat un an scolar bun. Era dumneaei, draga noastra doamna diriginta, doamna de matematica. Era micuta de statura cu parul scurt si carliontat de culoare roscat. Purta o fusta pana la genunchi cu o camasuta cu maneci trei-sfert. Avea o pereche de pantofiori cu un toc discret. Era clar ca era o doamna stilata. Fata ei blanda ne induiosea gandurile cu privire la noile materii si la noii profesori. Am facut cunostinta cu ea si apoi i-am dat fiecare florile care le-a pregatit.

Ziua s-a incheiat si toti am plecat la casele noastre stabilind ca de maine sa incepem orarul si sa cunoastem noii profesori. Toti am ramas in extaz si de abia am asteptat ziua de maine.

Sfarsit episod I!

Sper sa va placa!

Merita sa fac si celelalte episoade?

Răspuns Câştigător
| CrazyFrog a răspuns:

Desigur fa big grin... daca vrei niste idei pentru urmatoarele episoade, m-am gandit ca ai putea sa strecori si o poveste de dragoste sau niste "dileme" ale adolescentilor... ar suna mai alfel happy bafta.

P. S. scuze daca nu ti-a placut comentariu happy