| luna_9427 a întrebat:

Il plac, problema este ca sunt timida si nu indraznesc sa vorbesc cu el.
Sunt sigura ca si el ma place dar ca asteapta sa fac eu ceva. Nu vreau sa creada ca ma joc cu el dar nu stiu ce sa fac. Nu pot nici macar sa ii spun " buna " nici atat ca il plac. [ Am 16 ani, el la fel ] O prietena " s-a " oferit sa ii spuna ea dar nu am vrut, ar trebui sa accept?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu are rost sa incerci prin mesageri. Trebuie sa ii spui tu atunci cand te simti pregatita. Incearca sa fii mai receptiva, sa vorbesti cu el. E mai greu la inceput. O sa reusesti dupa un timp sa ii spui Buna zi de zi. Dupa inca ceva timp poti schimba cu el cateva propozitii. Dupa un timp o sa ai impresia ca va cunoasteti de o viata si iti va fi mai usor sa vorbesti cu el. Atunci incearca sa te arati disponibila, sa glumesti des cu el si sa il privesti atent uneori. Asa il incurajezi. Daca el e mai indraznet decat tine va face el primul pas. Daca nu o face iti revine tie sarcina. Poti sa il intrebi daca are iubita, si dupa bati niste apropouri.

| RooN a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic da eu cand mi s-a ivit ocazia am profitathee hee nu a contat ca am aflat de la ea sau de la alt cineva ca ma place.
Si o sa vezi dupa cateva minute singura cu el nu o sa mai fii asa timidawinking
Mult succes:* si bafta la baietihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pune-ti poste.Ideal ar fi sa-l incurajezi si fa si tu citiva pasi inspre, pentru ca restul sint sigur ca-i va face el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si tu sa comunici mai mult cu el, sa vada ca intr-adevar il placi si ca iti doresti ceva cu el. Nu mi se pare o solutie atat de buna sa ii spuna altcineva pentru tine. Vorbeste cu el, si cand sunteti mai multi, baga-l pe el in seama si cere-i opinia in legatura cu muzica, filmele; gasiti voi subiecte.
Oricum, lasa timiditatea asta la o parte, nu vei pierde nimic daca te apropi de el...pe cand asa, te vei caii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El nu are iubita tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum este.Si eu am 16 ani si sunt in aceeasi situatie tongue. Incearca sa-i spui ca il placi, dar folosind alte cuvinte.Nu iti pune prietena sa vb cu el.Ai deja o varsta si nu cred ca mai este atat de placut sa auzi de la altcineva ca unei persoane ii place de tine sau ca vrea sa fie cu tine.
Incearca sa vb cu el, dar mai intai cunoaste-l mai bine.Nu te grabi!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de acord cu bocemi happy

| luna_9427 explică:

De ce respunzi in locul meu fata?rolling on the floor
deci baiatul asta nu are prietena happy