| anastasia0606 a întrebat:

Il vreau inapoi pe fostul prieten cu care am stat 5 ani, ne-am despartit de o luna. el este plecat in afara deci nu ne putem intalni si la telefon acum o saptamana cand am vorbit mi-a spus cuvinte grele. Il iubesc enorm si el ma iubeste dar este foarte orgolios cum il pot indulci?

1 răspuns:
| PsychologyCupid a răspuns:

Trebuie sa stii intai de toate ca distanta e inamicul numarul 1. De ce? pentru ca nu poti sa fi langa el, sa-i dovedesti ca il iubesti si ca nu vrei sa-l pierzi, iar la telefon, daca deja si-a pierdut increderea in tine sau doar sa se indoiasca, s-a terminat deja. Orice ai spune, cuvintele sunt greu, daca nu imposibil de crezut. Faptele conteaza, iar tu nu ai cum sa-i dovedesti fiindca nu sunteti aproape. Mi-as dori sa iti pot spune ca o sa fie bine, dar o perioada o sa iti fie foarte greu si o sa doara cumplit. Imi pare rau, iti doresc mult noroc.