| 340kll a întrebat:

Imi cer scuze pentru categoria aleasa! Bunica mea din partea tatalui a murit acum 5 luni in iulie.Nu am simtit nimic la moartea ei, nici un sentiment.De cateva saptamani in fiecare seara ma gandesc la ea.Deabea acum realizez ca numai este si nu pot sa dorm bine ma trezesc de 4-5 ori pe noapte cu gandul la ea.Nu vreau sa merg la psiholog.De ce mi se intampla asta dupa atata timp?

Răspuns Câştigător
| alecsandru2012 a răspuns:

Salut! Iti cunosc sentimentul. Bunicul meu a murit prin 2008, nu am fost la inmormantarea lui, dar uneori, cand sunt suparat sau trist, ma duc cu gandul la el pentru ca ma intelegeam foarte bine cu el si uneori regret ca nu am fost cand l-au inmormantat.Nu pot sa zic ca nu pot sa dorm.Nu cred ca este ceva foarte grav, dar unelor persoane le vine acest sentiment dupa o perioada dupa incident.Nu-i nevoie de nici un psiholog, pentru ca nu cred ca ai avut traume, sperieturi foarte puternice sau sechele din cauza asta.Stai linistit, ca o sa treaca dupa o perioada.Incerca sa uiti.

3 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu vă îngrijoraţi de nimic; ci, în orice lucru, aduceţi cererile voastre la cunoştinţa lui Dumnezeu, prin rugăciuni şi cereri, cu mulţumiri.
Şi pacea lui Dumnezeu, care întrece orice pricepere, vă va păzi inimile şi gândurile în Hristos Isus.
Filipeni 4:6-7

| RedFantasy a răspuns:

Cand pierzi pe cineva nu prea iti dai seama ca-ti lipseste, dar dupa un timp, cand nu mai poti sa o vezi sau sa vorbesti cu acea persoana, ii simti cu adevarat lipsa si incepi sa te gandesti din ce in ce mai mult la acea persoana si sa-i duci dorul.

| minecraft01 a răspuns:

Eu as zice ca de abia acum simpti ca o iubeai.acum ti-ai dat seama ca nu o sa o mai poti vedea niciodata si constiinta se razbuna prin un semtiment de vinovatie.