| NikDeea a întrebat:

Imi da si mie cineva niste statusuris si urari sau mesaje de pasti?

Răspuns Câştigător
| AAlinaaa a răspuns:

Sarbatoarea Pascala bate la usa. Iepurasul si-a facut plinul de cadouri si acum se pregateste sa le imparta tuturor celor care au fost cuminti si… nu numai. Liniile telefonice vor fi "incinse" de mesaje cu urari de bine, de sanatate, de noroc.

A apus epoca in care roteam discul telefonului fix si ne rugam sa prindem linie libera si sa auzi un "Alo" la capatul celalalt al firului ca sa spunem un simplu "Hristos a Inviat", "Un An Nou fericit" sau "Craciun fericit", in functie de sarbatoarea. Acum este mai simplu. Tastam pe telefonul mobil un mesaj creat de noi sau, in lipsa de inspiratie, unul luat de pe net. Iata in continuare o lista din care te poti inspira. Daca ai alte idei, te invit sa te exprimi.

Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

Fie ca bucuria Invierii Domnului sa va aduca in suflet Liniste si Pace si Fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi. Hristos a inviat!

3 răspunsuri:
| VlaxDDDDDD a răspuns:

Calcatear trenu fericirii, lovitear fulgerul iubirii, cazutiar in cap un sac cu banii si desigur LA MULTI ANI!

| NikDeea explică:

Eelenaa, Msii mult, mi.au placut primele 2

| beebbe23 a răspuns:

- Pe salcii verzi si flori de mar…Iisus Sa-ti intre-n casa…Sa-ti lase-n inima si-n gand…LUMINA PRETIOASA!