| Larisuk128 a întrebat:

Imi dati niste sfaturi cu care sa mi ocup timpul? Ma plictisesc.(dau Funda).

Răspuns Câştigător
| BlacK0NinjA a răspuns:

Depinde de ce iti place cel mai mult sa faci :
Daca vrei la calculator sa iti ocupi timpul:
-joaca-te ceva nou
-rezolva teste pe clopotel
- vorbeste cu prietenele/prietenii pe mess
-raspunde la intrebari pe TPU
-etc...
In aer liber
-pleaca de acasa prin oras
-du-te prin parc cu prietenii
-iesi la o inghetata
-plimba cainele sau
-joaca-te cu el
-acum depine de preferinte poate ca stai la bloc si te ajuta plimbarile
-cand te plictisesti e bine sa stai la aer liber
funditahappy

4 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Depinde : iesi cu prietenii, sau daca simti nevoia stai singura in casa, citeste ceva daca-ti place, cauta-ti un film si amuza-te, spune-ti gandurile pe o coala de hartie.kiss sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Iesi prin parc cu prietenii
-Asculti muzica
-Dansezi
-Desenezi
-Citesti
-Faci gimnastica
-Stai pe TPU
-Stai pe Facebook
-Vorbesti pe mess
-Vorbesti la telefon
Success!

| Mariucaaa a răspuns:

Ai putea sa-ti redecorezi camera. de exemplu poti sa-ti pictezi peretii: iti pui culoare pe palma si lipesti palma de perete se vede destul de dragut zic eu. sau ai putea sa te ocupi de igiena personala, sa te dai cu creme, sa iti faci masca de fata, sau sa dansezi, sa faci origami (gasesti tutoriale pe youtube), iesi cu prietenii, stai pe facebook sau pe tumblr, faci sport, citesti o carte, poti sa-ti faci un jurnal in care sa scrii totul( ce te enerveaza, ce iti place, ce ai facut in ziua respectiva, iti spun eu ca te relaxeaza). sper ca ti-am fost de ajutor. funda? puppy dog eyes

| ellena99 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie.