| Mădălina279 a întrebat:

îmi este aşa milă de unii. oh go on
De ce?! Pentru ca, oamenii se apuca de droguri, tigari, alcool, nu mai cred in dumnezeu,... Unde se va duce Lumea asta?! Deja este terminata, oare va mai fi alta?
Fetele se apuca d sex pe la 12-13 ani(si eu am 14 ani si nici pring gand nu-mi trece asa ceva prin cap!). Ajung niste panarame, baietii bat femeile, nu le mai respectă. (De aceea sunt foarte tristă)
Vreau sa plec! Vreau sa plec in India, unde oamenii sunt saraci,,, dar stiti cum? In bani sunt saraci dar au un suflet asa bogat, si cred in Dumnezeu! love struck
De ce se întâmplă toate astea numi la noi, de ce suntem acuyati de toate?! straight face M-am saturat! URASC ROMANIA, URASC ROMANIA DIN TOT SUFLETUL! X_x

Răspuns Câştigător
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Mama credeam ca sunt singura care gandeste asa si eu tot 14 ani am.Nu urasc Romania nu urasc pe nimeni dar mi se pare ca sa ajuns prea departe. Acum daca de exemplu ai 18 ani si esti inca virgin/a oameni vorbesc urat.In Biblie sau in dictionar nu mai stiu unde am citit ca orce femeie care face dragoste cu barbatul cu care s-a casatorit poate fi numita tar...fa. Lumea s-a schimbat foarte mult.Imi e dor sa fiu mica imi e dor de vremurile in care oameni nu segandeau asa d emult la sex.Acuma pe bune la 12-13 ani straight face.Eu am mai spus am 14 dar nu ma gandesc la acest lucru.Generatia noastra este lasata sa faca ce vrea fara teama. Daca ar veni cineva gen Ceausescu vor vedea cei ce au facut greseli asa repede.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mprenia ca in alte tari nu exista droguri, alcool si sex? eu zic ca in Romania inca stam acceptabil la capitolul droguri.

Ps stii ca Indienii nu cred in Dumnezeu nu? nici macar nu sunt crestini. si iti garantez eu ca si acolo drogurile, saracia si sexul chiar le intalnesti la fiecare colt. nu ti ai ales o tara prea buna ca refugiu, ce vezi prin filme e departe de realitate