| anonim_4396 a întrebat:

Imi este frica sa merg la faculatate, presimt ca o sa fie greu si imi e frica si de bacalaureat, anul asta il dau si nu stiu cum sa trec peste frica asta.Va rog sa imi dati niste sfaturi cum pot trece peste frica si emotii si sa imi spuneti cum e la facultate si cum pot sa invat mai usor pentru bac si sa imi fac programul in asa fel incat sa invat si sa ma mai si distrez cate putin ca sa nu intru in depresie sau ceva.Dau Funda celui mai folositor si mai complex raspuns.Scrieti.mi cat de mult, m.ar ajuta mult, sănătate!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pai simplu, ai grija macar 2-3 ore pe zi sa le acorzi invatatului pentru bac si-n rest esti liber. Si maresti timpul odta cu apropierea de bac. E simplu bac-ul, va stresati degeaba.

| Joyfetih a răspuns (pentru Adry05):

Mersi de raspuns!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, chiar nu trebuie sa mergi la Facultate, daca nu ai ambitie sa faci ceva ce vrei musai sa faci.
Se poate trai la fel de bine si frumos, fara facultate.
Oricum, nici o facultate nu vine cu job asigurat, iar asta inseamna ca dupa 4-5 sau chiar 6 ani de facultate, sa incepi sa faci aplicatii pentru joburi, sa mergi al interviuri si cine stie cand ai sansa sa iei primul job, fiind ucenic pana capeti ceva experinta.