| anonim_4396 a întrebat:

Imi explica si mie cineva proverbul: ` Viata fara cultura este moarte``. Dau Funda!happybig grin

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Nu sunt filozof, dar cred ca se refera la faptul ca nu merita sa traiesti doar de dragul de a trai, trebuie sa te bucuri de viata si de ce iti poate oferi, sa citesti si sa te documentezi cat mai mult despre ce este in jurul tau. Daca esti prost de dai in barci(cum se spune) degeaba mai traiestihappy

2 răspunsuri:
| brunettegirll14 a răspuns:

Adica : daca nu inveti e ca si cum ai fi mort, adica daca nu inveti sa ajungi cineva o sa mori ptc nu o sa ai din ce trai big grin

| larysuk_2476 a răspuns:

Adica dac nu citesti macar 1 data in viata(cam ironic nu) o carte, un roman, inima ta va fi pustie ca desertul sahara in iulie(-,-) Adica mai pe scurt: afla cat mai multe cand esti in viata nu la 300 de ani...