| Angellina a întrebat:

Imi plac bancurile seci. spuneti-mi un banc [sau mai multe] sec. dar nu 'un om avea 3 cai, unul mai alb, unul mai negru, unu mai incolo', bancuri care nu sunt chiar pe toate drumurile. multumesc.

10 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ion avea un cal si calul nu avea nimic impotrivá laughing

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Era o gasca de gaini, si toate aveau geci de piele rolling on the floor Ce poate fi mai sec decat asta? Nu stiu de ce imi place asa de mult laughing
Doua baloane prin desert:unul catre celalalt:ia un cactuSSSSS

| dragutza a răspuns:

Uite:

care-i culme fotbalului?

sa inceapa meciul si pe teren sa scrie "spatiu verde! nu calcati iarba"

care-i culmea fitnesului?

sa pui un ardei gras sa slabeasca!

care-i culmea lumini?

sa apinzi un bat de chibrit ca sa vezi daca ai stins veioza!

Intr-un bar, statea la o masa un tip scabut.vai de el, iar in fata avea o halba de bere.Intra unu mai smecher, ii ia halba si o da pe gat! ala incepe sa planga, sa se tavaleasca pe jos... zice smecherul:

"ce faci m? plangi pentru atata? fii mai barbat!"zice celaltul:

"pai cum ma sa nu plang cand azi dimineata m-a parasit nevasta, m-a dat afara din casa, mi-a golit conturile, nu mai am nici un ban, am incercat sa ma omor:m-am pus pe caile ferate dar trenul a avut alta directi, am vrut sa ma impusc dar pistolul s-a sticat, cu ultimii bani ramasi imi cumpar o bere, oun otrava in ea si vii si o bei tu...

se duce o blonda la un magazin si zice:"as vrea si eu televizorul acela!"; vanzatorul dezgustat:"nu fac afaceri cu blondele"

urmatoare zi, iar vine blonda dar vopsita bruneta! dar vanzatotul raspunde la fel! se vopseste urmatoare zi in roscata si se duce la aalt magazin! vreau si eu tv asta! nu fac afaceri cu blonde, zice vanzatorul! blonda nervoasa:da de unde naiba stii tu ca sunt blonda? vanzatotul plictisit, dezgustat zice:acele nu este televizor, este cuptor cu microunde! deci imi dai fundita?

| Corinne a răspuns:

Doua clatite se plimba prin desertul Sahara.Deodata una se impiedica si ii sare gemu' straight face
Imagineaza`ti faza!oh go on

| kitty_8919 a răspuns:

Care este diferenta dintre o amanta si o sotie?
R: 30 de kilograme.

Dar intre amant si sot?
R: 45 de minute.

- De ce traiesc femeile in medie mai mult decat barbatii?

- Ca sa aiba timp sa termine tot ce au de spus!

| gabitza05 a răspuns:

El si cu ea stau pe marginea prapastiei. Ei i se facu cald. El ii facu vant.

Draga Mos Craciun,
De trei ani iti comand un camion de pompieri, poate ca anul asta o sa gasesti unul.
Multumesc.
Luis

Draga Luis, ca sa ma ierti ca nu am nici acum un camion de pompieri, iti voi da foc la casa in timp ce dormi si asa vei avea toate camioanele de pompieri pe care ti le doresti. Somn usor.
Mos Craciun

La doctor:
-D-le doctor, cainele meu nu are nas!
-Si cum miroase?
-Ingrozitor.

Maria vede la gradina zoolagica un paun si exclama :
- Mami, uite acolo o gaina care a inflorit!

Un betiv se pimba pe strada si se intalneste cu un politist.
Domnilor politisti... ma lasati sa trec printre dumneavoastra?

| Heytu a răspuns:

Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.

De ce cade primul elefant din copac?
Pt. ca era mort.
de ce cade al doilea elefant din copac?
Era legat de primul.
De ce cade al treilea elefant din copac?
Credea ca e un fel de joc si era randul lui.

Un snur se uita in oglinda si zambea pe sub mustati:
- Mamaaa, ce siret sunt!

- Stizi cum se uita o rata in beci?
- Iei rata, o duci in beci si o uiti acolo...

Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati!

2 pereti vorbesc:
-Ne intalnim la colt!

Un mut ii spune unui surd:
- Ne urmareste un orb!

Mihai Viteazu mergea pe cal si dintr-o data cade. De ce?
-S-a terminat calul!

- De ce are rinocerul corn?
- Pentru ca nu a gasit chifla

Cine rade la urma, gandeste mai incet.

- De ce tinea Mihai Viteazu` securea in mana stanga?
-De maner!

Ce ar fi facut printesa Diana daca ar fi fost vie?
STRUGURI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seful politiei din Brasov isi cheama 2 subalterni:
- Ba, ia ascultati aici... Mai multi oameni care au fost in parcul din apropiere s-au plans ca niste homosexuali ii deranjeaza. Duceti-va repede si arestatii, ati inteles?
- Da, domnule!
Cei doi subalteri s-au dus, dar dura prea mult si seful politiei s-a dus sa verifice ce naiba se intampla si cand a ajuns i-a gasit pe cei 2 in tufisi dezbracati:
- Ba, ce naiba faceti ma? Ati inebunit? De ce sunteti goi?
Pai sefu'... Pregatim capcane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ar fi facut printesa Diana daca era vie?
R: struguri

Răspuns utilizator avertizat