| paulbadboy a întrebat:

Imi place de o fata da faza e k ea este in alta clasa si nu ne vedem prea des(decat in pauze) si cand intra p mess o intrebare cmf si in rest nu stiu ce subiecte sa abordez... cel mai boon rasp ia fundita.Tnxbig grin

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Bine ca nu sunteti in aceeasi clasa, ca daca ea nu te place sau va despartiti va trebui sa o vezi tot timpul...si o sa te doarasadComporta-te frumos cu ea si...incepe sa flirtezi! Priveste-o in ochi cateva secunde, zambestei, cand o vezi ca sta undeva mergi la ea intreab-o ce mai face, ce ore are, daca a luat note la ceva, daca a auzit noua melodie a lui X... una alta...surprinde-o cu o atingere pe mana, fa-i coplimente de genul "ce imi place cum te-ai imbracat" sau "ce bine arati". orice, dar sa fii sincer.Sun-o din cand in cand dar nu prea des...sau un mesaj dragut si romantic...isi va da seama ca o placi si vei vedea comportamentul ei, poate ca si ea te place.si cand crezi ca e momentul potrivit ii spui ca o placi, poate o inviti la un suc si acolo ii spui tot ce simti si cand o conduci acasa inceara sa o tii de mana daca vrea, daca nu mergeti normal si cand ajungi la un colt de strada sau undeva mai retras, o iei dupa spate, o atingi incet pe fata(ii dai parul la o parte), si o saruti(fara frica, daca e prima data)incet si dulce cu pasiune. Ii spui noapte buna si ceva dulce, la care sa se gandeasca toata noapte! Ceva de genul "esti atat de dulce" sau "ai luminat noapte/viata mea" stiu si eu... ce crezi ca e romantic, poti cauta si pe net! Majoritatea fetelor prefera romantismul. Daca merge, sa ii oferi mici atentii mai ales daca inplinitii o saptamana sau o luna de cand sunteti impreuna(o jucarioara, o floare)...si bineinteles sa nu o faci sa sufere, ca atunci te va uri!

3 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Sunt multe subiecte de abordat cu o fata.
ce stil de muzica ii place
care este formatia ei preferata
pe unde ii place sa isi petreaca timpul
daca are ceva animalut de casa
despre scoala, cum a fost ziua respectiva
etc.

Incearca sa ii dai de inteles ca iti place de ea, in pauze mai poti merge pe la ea, ii "arunci" un zambet, o intrebi cum a fost azi, ce mai face.

Invit-o undeva sa iesiti impreuna, intr-un parc, la un suc.
Spune-i in fata tot ceea ce simti pentru ea, nu trebuie sa iti fie rusine.
Spune-i ca iti place de ea si ca ai vrea sa fiti impreuna.
Daca iti va spune sa astepti cateva zile pana iti da raspunsul, nu o presa cu intrebarea asta, las-o sa iti spuna ea cand a decis.

La sfarsit ai putea sa o surprinzi si sa ii oferi un sarut.
Multa bafta!

O zi buna!

| miha<3 a răspuns:

Greu e sa vorbesti cu o fata mah...sunt o multime de subiecte de abordat intreab-o cum mai merge cu scoala si kesti de astea ...incearca sa vezi daca si ea te place daca da veti fi impreuna daca nu...eh asta nu mai spunbig grin

| Georgianaaa93 a răspuns:

Poi in pauza incearca sa te dai un pic la ea, fa-i complimente frumoase iae pe mess intreab-o cmf, cum st cu dragostea, daca are prieten etc...SuCcEsS! pup:*:*:*:*:*:*wave