| andreiandronic a întrebat:

Imi place de o fata deaceeasi varsta dar mult mai diferita decat mine.Ea este mult mai calma si mai inteligenta. Stie ca mie imi place de ia ia spune ca nu se poate.Ce as putea sa fac? Primesc sfaturi sa insist dar... nu este genul care sa insist! ajutati-ma va rog!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Atunci,invata sa accepti un refuz, posibil ca lucrul asta sa te ridice in ochii ei mai mult decat au facut-o toate insistentele tale de pana acum!
Fata a fost sincera si ti-a spus clar ca nu se poate, respecta-i dorinta.
Nu putem avea tot ce ne dorim, sa inveti sa pierzi poate fi o lectie extrem de folositoare pentru intreaga ta viata.

| andreiandronic explică (pentru greece12):

Da dar eu cherar vreau sa fiu cu ia nu pot sa ma las asa de usor eu n-am insistat deloc!

| greece12 a răspuns (pentru andreiandronic):

Nici sa nu o faci!
Si,daca o vrei atat de mult, ridica-te la nivelul ei, nu sta sa suferi, invata, instruieste-te, astfel incat sa elimini diferentele dintre voi!
Alta solutie nu ai.

| neutrino a răspuns:

Nu te supara pentru raspunsul meu, dar nu poti face nimic. Tu spui ca ea este o fata inteligenta, iar eu iti spun ca unei fete inteligente nu-i plac baietii care scriu cu grave greseli gramaticale. Mereu va dori langa ea un baiat inteligent, cu care sa se mandreasca, nu sa-l ascunda!

| andreiandronic explică (pentru neutrino):

Cine esti tu?

| andreiandronic explică (pentru neutrino):

Cred ca ai dreptate

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In primul rand trebuie sa-i intorci raspunsul si sa-i arati ca esti sigur pe ceea ce simti. Cand ea iti zice ca nu se poate tu sa-i spui ba da, cand ea zice ca oau, tu zici si mai tare oau.
Opusele se atrag de obicei, putin curaj, putin mai fara timiditatehappy

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Pai ce sa faci daca fata ti-a dat cu flit? Alta happy