| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata pe care nu am vazut-o niciodata dar simt ca este jumatatea mea. Eu am 15 ani, ea are 14 ani si cred ca m-am indragostit de ea. Intru pe TPU doar sa-i raspund la intrebari si-mi dau seama ca este bine. Ce trebuie sa fac? Va rog raspunsuri serioase. Multumesc

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

O spui de parcă te-ai îndrăgostit pe bune de ea, dar și tu, și eu, și toți de aici știm că nu e deloc pe bune.
„Am atât de multe, şi fără ea totul este nimic." (Goethe)
Ai două variante: ori te bagi în seamă cu ea, ori renunți și nu te mai gândești deloc la această persoană.

| anonim_4396 explică (pentru positivity):

Felicitari, ai castigat

15 răspunsuri:
| anitza2000 a răspuns:

Sa vorbesti cu ea in privat, observa-i comportamentul si vezi daca si ea te place. Consider ca inainte sa vezi daca te place ar trebui sa va vedeti fata in fata, aparentele pot insela si exista sanse ca in realitate sa se comporte diferit decat pe internet.

| anonim_4396 explică (pentru anitza2000):

Nu-i pot trimite mesaje pe TPU deoarece le are blocate... (nu ma iubeste sau m-a blocat pe mine?)

| anitza2000 a răspuns:

Nu poate fi vorba de iubire pentru ca nici nu va cunoasteti. Nu pot sa imi dau seama daca te-a blocat sau nu, dar totusi nu cred ca exista o optiune in care sa nu poti primi mesaje. In cazul asta nu prea ai ce sa faci pentru ca nu o poti cunoaste in realitate. Iar sa ii spui intr-un raspuns ca vrei sa va cunoasteti nu ar fi un gest prea cugetat.

| anonim_4396 explică (pentru anitza2000):

Pe mine nu ma intereseaza cum arata fizic... simt ca-mi este jumtatea, ce sa fac? Sa-i spun ca o iubesc?

| RB26DETT a răspuns:

O sa iti para rau, nu continua asa! prea 'fain' ar fi ca tu sa fii intr-o parte a tarii si ea in cealalta si relatiile la distanta, din propria experienta iti spun ca nu tin si nu sunt de increderewinking dar totusi nu ezita sa incerci sa vorbesti cu ea, incearca sa ii trimiti mesaje si fa o chestie la care ai 50% sanse sa reusesti! stai cam 2-3 zile fara sa ii raspunzi la intrebari apoi schimba-ti poza de profil si numele pe TPU apoi la o intrebare mai 'sofisticata' ce necesita un raspuns mai lung ii spui, da add la id-ul asta si iti explic mai bine, daca te crezi norocos incearca sa faci asta fara sa schimbi nimic la profil dar ai grija ca daca nu ii convine ce ai facut poate ca nu va mai dori sa vorbeasca vreodata cu tinewinking decizia ta!

| Pricked a răspuns:

Te gândeşti că poate e o babă cu negi imenşi pe faţa-i zbărcită?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi să fie într-un ceas bun! Spune-mi acuma, dar fii sincer: fata, scrie cu diacritice?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu de ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt şi eu curios să văd ce naiba te poate atrage la o persoană la care singurele lucruri observabile sunt ideile şi modul în care se exprimă în scris.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama ca are un suflet minunat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor. Îţi dai seama că pe un site poţi să-ţi creezi un personaj, nu să fii neapărat tu însuţi, nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oare de ce sa faca asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru că e un site de relaxare & voie bună, nu un site oficial al vreunei instituţii judecătoreşti sau reprezentativa vreunui barou?! În plus, regulamentul site-ului nu prevede că e obligatoriu să prezinţi condiţiile unei persoane reale pentru a răspunde şi a socializa aici.

| CartoonN a răspuns:

Nu te lasa pacalit, nimic nu-i ce pare a fi.Si n-ai cum s-o iubesti sau vice versa,iubirea apare dupa multa multa vreme,abia dupa ce te-ai plictisit sa fii indragosit,adica sa fii gelos,posesiv, sa te intereseze ce face, unde se duce, cu cine vorbeste, de ce nu ti-a raspuns in minutul x si ti-a raspuns mai tarziu..etc etc, apoi apare iubirea, cand o lasi sa faca ce vrea atata timp cat stii ca ii e bine ei. Ceea ce vreau sa spun e ca: nu mai spune ca o iubesti sau ca te iubeste sau ca te-a iubit sau ca nu te mai iubeste.E ceva trecator, esti doar incantat ca intri pe TPU cu un scop, nu ca inainte cand "hai sa mai vedem ce e pe aici"