| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si ia s-a despartit de mine pentru un alt baiat ce pot sa fac ca sa i placa iar de mine crying dau funda + vot plzzzz ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Tu nu te puteai supara pe ea, corect? :-) Pentru ca o IUBEAI si probabil inca o iubesti! Dar ea se putea supara? Pentru ca si ea te iubeste? Nu prea cred.Era doar atrasa de tine.Stai linistit madalin :-) Esti frumos, esti destept si daca ai incredere in tine vei avea ce fata iti doresti! Cand vrei ceva, si iti place, DO IT! nu sta pe ganduri :-)
O zi superba iti doresc! Si ai incredere in tine. Daca vrei sa mai vorbim...star_child2011@yahoo.com e id-ul meu :-) Poate primesc si funda daca te-am ajutat :-)

3 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Salut madalin! Ea mai incolo va realiza ca a gresit! Si daca a putut sa faca asta...iti dai seama ca nu a fost iubire,ci mai multa atractie sexuala.
Cea mai simpla descriere pentru diferenta dintre iubire si atractia sexuala e urmatoarea:
Cand iubesti,OFERI!
Cand esti atras,VREI!
Ea te-a iubit? (te-a lasat sa iti traiesti viata asa cum iti doresti,te intelegea atunci cand aveai ceva de zis,cand vroiai sa iei o decizie ii spuneai si nu se supara,ci te intelegea?)
Sau era doar atrasa de tine? (Iti spunea deseori ce sa faci pentru ea,nu aveai curajul sa ii spui anumite lucruri atunci cand vroiai de teama ca te va lasa, te va jignii,etc,si cand iti spunea ca vrea sa va intalniti sau ceva, trebuia sa faci cum spune ea,altfel se supara)?

Madalin,ai incredere in tine. Daca vrei ca cineva sa te iubeasca pentru ceea ce esti TU cu adevarat,atunci invata sa te iubesti TU mai intai pe tine insuti. Daca inveti sa te iubesti si sa fi fericit cu tine insuti,vei avea mult mai multa incredere in tine,si vei realiza ca atunci cand faceai sau ziceai ceva, desii nu vroiai, faceai acel lucru doar de teama sa nu se supere sau sa te paraseasca.Acela nu esti TU.Esti ceea ce vrea EA sa fi.Esti si tu frumos, destept si ai dorintele si nevoile tale personale! Intelege si apreciaza asta! Traieste-ti viata cum iti place TIE! dupa propriile reguli.Nu cum iti dicteaza altii! Nimeni nu stie mai bine decat tine ce te face fericit si ce nu, ce iti place cu adevarat si ce nu! TU stii cel mai bine.
Iti doresc o zi superba in continuare si mult succes :)
Uite ceva ca sa te simti mai bine:
http://www.youtube.com/watch?v=b2K89i06x90

| madalin_7682 a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

E exact cum ai spus tu eram ceea ce vroia ia daca nu se supara pe mine si eu tineam si inca tin mult la ia.

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru madalin_7682):

Tu nu te puteai supara pe ea, corect? :-) Pentru ca o IUBEAI si probabil inca o iubesti! Dar ea se putea supara? Pentru ca si ea te iubeste? Nu prea cred.Era doar atrasa de tine.Stai linistit madalin :-) Esti frumos, esti destept si daca ai incredere in tine vei avea ce fata iti doresti! Cand vrei ceva, si iti place, DO IT! nu sta pe ganduri :-)
O zi superba iti doresc! Si ai incredere in tine. Daca vrei sa mai vorbim...star_child2011@yahoo.com e id-ul meu :-) Poate primesc si funda daca te-am ajutat :-)

| Alexxxa1234 a răspuns:

Incearca sa o iei cu binisorul.
Prima data, te duci si vorbesti cu ea, ca intre prieteni, dupa aceea, ii poti zice ca iti place de ea, o iubesti, si daca tot te respinge, daca are id de mess, si daca ai si tu, incearca sa o intrebi, de ce te-a lasat pentru altul, si alte lucruri.
Sper ca te-am ajutat. straight face
Si sincer, imi pare rau.straight face
Funda?:*