| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si vorbim pe mess, am iesit in oras la concerte, am fost la filme si cred ca si ei ii place de mine, adica daca nu mai vorbesc o perioada cu ea pe net vine ea si se baga in seama, in fine. Vreau sa-i spun ca imi place de ea zilele astea, probabil o sa o scot iar la un film. Intrebarea e cum sa ii spun incat sa nu par penibil sau vreun cliseu, parca nu-mi vine cand o conduc acasa sa-i trantesc "stii...imi place de tine" si gata dar mi-e si sa n-o sperii daca o sarut direct. Vreo idee? si suntem amandoi la liceu daca are vreo importanta.

5 răspunsuri:
| MihAelA_1847 a răspuns:

Cel mai bine e sa fi tu. Ii spui ce simti pentru ea, iar apoi ii vezi reactia. Daca e una buna, o poti saruta(cum spui tu), dar cel mai bine l-asi lucrurile sa vina de la sine.Lasa-te purtat de val si iti vei gasi cuvintele necesare.Succes!winking

| Moneyandfame a răspuns:

O duci la filmul ala dupa care toti mor, Avatar parca, si in timp ce priviti povestea de iubire o iei de mana si o lipesti de pieptul tau si ii spui : "Simti? Asa imi bate inima de fiecare data cand sunt cu tine, este un sentiment inaltator. As vrea sa am aceasta bucurie in fiecare zi." Ce zici de asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@moneyandfame:nu`i prea romantica chestia? numa` sa nu se incurce in duma asta, sti ca in bancul alalaughingcu bula.

Eu zic sa-i spui asa frumos, direct:"sti imi placi mult si as vrea sa fim impreuna, bineinteles daca si tu vrei" decat sa o iei cu chestii pompoase si dume` ieftine!:*:*:*

Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca te placewinking...eu n'as iesi cu un tip pe care nu-l plactongue

incerca sa'i spui in gluma ca o placi, luati'va in discutie despre un alt cuplu din liceu si atunci ai sansa sa o intrebi"da u crezi ca noua ne'ar sta bine impreuna ca qplu?" sau chestii de genu...

in fine, din cate au spus tu sunt 95% sigura ca te place, trebuie sa faci primul pas sa'i dai un "buzz" cum s'ar zicewinkingbig grin

bafta

| vintagegreen a răspuns:

Pey ii zici in timpul intalnirii, in niciun caz pe mess. vezi ce raspuns iti da, apoi treci la "fapte"(adica la sarut)