| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care ii mai mare decat mine cu 2 ani(eu am 16)si imi place de el de 3 ani(acum nu asa de mult)la inceput cum eram mai mica,eram disperata(in primul an)si la inceput nu stia ca imi place de el si era ok, dupa am inceput sa il bombardez cu mesaje si s-o cam saturat mai ales ca si aflase ca imi place de el (noi ne vedem doar vara, pentru suntem la scoli din orase diferite, dar nascuti in acelasi oras). Cum spuneam, in prima vara o trecut de mine si eu umblam ca o disperata. Dupa pana in a doua vara nu i-am mai scris asa de insistent(ii scriam dar tot timpul imi gaseam un motiv bine intemeiat)si in a doua vara l-am ignorat eu si lui i-o placut de mine cred pentru ca tot timpul ma cauta si imi zambea si ii pasa de mine.In a treia vara deja nu i-o mai placut de mine, ma ignora subtil. Dupa vara asta am mai avut posibilitatea sa ne vedem odata si dintr-o data intr-un fel iarasi era oarecum interesat de mine si ma cauta.El acum ii in perioada in care se da la fete si isi cam bate joc de ele.Si cu mine nu face asta(desi o avut posibilitatea s-o faca)Si am scris toate astea pentru ca sunt confuza.
Ma gandesc la multe lucruri cum ar fi : ca ii place de mine dar "ma pastreaza" pentru mai incolo pentru ca nu vrea sa-mi faca rau sau nu stiu.
Astept parerea voastra.
P.S. Mie nu mi-o mai placut asa de tare din a doua vara si intre timp mi-o placut si de alti baieti si chiar nu ma gandeam la el, doar ca atunci cand il vad zici ca ma "indragostesc" din nou de el(imi bate inima sau nu ma pot opri din a zambi)Si asta ma frustreaza si de aia inca nu renunt la el.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

El stie ca esti fata indragostita de el.
La inceput era agasat de insistentele tale si te evita. Din pacate cu cat fugi mai tare dupa un baiat cu atat il indepartezi mai mult.
In vara a doua in care l-ai ignorat poate se plictisea si atunci si-a amintit de tine fiind curios daca mai simti ceva pentru el. Voia sa-si petreaca si el vara cu cineva.
In vara a treia deja ii statea capul la alta fata. Pe tine deja te-a dat uitarii.
Cand te-a revazut cine stie ce stare psihica avea. Poate era plictisit si a vrut sa petreaca putin cu tine.
Daca nu te-a sarutat niciodata atunci pe tine te considera doar prietena. Nu e indragostit. Poate te vede doar o copila si el vrea femei mature cu care sa faca sex.
Daca o face cu mai multe mai bine fereste-te de el pentru ca nu se va schimba nici cand va fi casatorit. Mereu va incerca cu altele si isi va insela sotia.

| Madunicorn a răspuns (pentru Lioana):

Ai dreptate, eu stiu ca nu ii indragostit de mine si acum ii in perioada in care vrea doar sex, dar sper sa se schimbe pentru ca inainte nu era asa(ma gandesc ca ii varsta)

| Lioana a răspuns (pentru Madunicorn):

Din pacate nu se va schimba. Inainte nu era asa pentru ca era copil. Nu va mai fi niciodata copil. Dupa ce le intra sexul in cap la baieti nu le mai iese decat la batranete cand deja nu mai sunt capabili de asta, dar si atunci daca isi permit sa-si cumpere Viagra nu se lasa.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te cunoaste, a vazut ca vrei nunta in schimbul virginitati tale asa ca te-a lasat in pace, poate ca tu i cunosti familia asa ca nu a vrut sa fie vazut prost in familie, scrii acolo ca are o varsta in care iti bate joc de fete = dar ce sa faca sa se insoare cu prima?

| Madunicorn a răspuns (pentru RAY):

Nu...dar nici sa.si bata joc, plus ca familia lui ma cunoaste

| Andreeush a răspuns:

Eu am impresia că îți pierzi timpul cu el.
Dacă vroia să fie cu tine te căuta, nu umbla după altele.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Si tu crezi in monogamie pe viata?

| Andreeush a răspuns (pentru RAY):

Nu prea.

| adelushh a răspuns:

Eu zic ca e frumos sa te indragostesti, doar ca nu de fiecare data da roade situatia. eu zic sa incerci sa vorbesti cu el

| Madunicorn a răspuns (pentru adelushh):

Nu am curaj sa vb cu el despre asa ceva, mi frica ca o sa fac mai rau

| Madunicorn a răspuns:

Alt P.S.laughing Toti prietenii lui intreaba daca mie inca imi mai place de el