| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat cu care am crescut. Ne petrecem tipul impreuna si cred ca si el ma place, dar dupa ce a aflat de la o prietena de a me a ca il plac nu mai vorbeste cu mine, sa distantat.Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca nu intelegi de ce s-a distantat si ca-ti doresti sa fiti apropiati, sa petreceti timpul impreuna.Renunta la intermediari in relatia pe care o aveti.

| GeorgyyyBuaa a răspuns:

In primul rand nu mai avea incredere maxima in nimeni decat in parintii tai daca e vorba de asa ceva dar trebuie sa i printi intr-un moment bun si nu mai spune tuturor asta incearca sa iti faci o prietena in care sa ai incredere dar sa nu mai spuna nimanui. In al doilea rand ar trebui sa vorbesti cu baiatul si sa ii spui lui ca i placi nu sa i spuna altul ca nu se intampla nimic rau poate si el te place si nu vrea sa iti spuna sau poate vrea sa fiti doar prieteni intreaba-l, vorbeste cu el poate el nu vrea sa strice prietenia dintr-e voi trebuie sa vorbesti cu el si sa ai grija cu persoanele in care ai incredere.