| Itsme18 a întrebat:

Imi place de un băiat.
Dar nu prea ne cunoaștem.El e un prieten de al fratelui meu pe care l-am cunoscut când a avut loc petrecerea surpriza a fratelui meu și cu care... m-am sarutat de câteva ori de ziua iubitei fratelui meu. Dar din cauza ca amandoi eram băuți și eu eram FOARTE sincera.
Și de atunci a trecut ceva timp. Iar la început speram sa nu ne mai întâlnim deoarece eram foarte rușinata dar cu cât venea mai des în vizita cu atât îmi bătea inima mai tare, eram mai emoționată si mai curioasa despre el... Dar sunt genul care evita persoana pe care o place
As vrea sa ii spun ce simt dar nu știu CUM... Și îmi e frica deoarece el ar fi al doilea băiat căruia ii mărturisesc iar la primul nu a mers prea bine(acum câțiva ani).
Mai ales ca eu sunt foarte introvertita și nu as vrea sa ma considere o povara.

Răspuns Apreciat de Editori
| 54kuv a răspuns:

La faza cu povara trebuie sa-l lasi pe el sa decida iar tu sa incetezi sa mai gandesti/ghicesti ce cred/gandesc altii.
Cum ii spui... de preferat ii spui in fata si e foarte probabil si el sa te placa daca a inceput sa vina mai des la fratele tau. Spune-i ca ti-ar placea sa iesiti undeva impreuna si ca ai vrea sa il cunosti. Sunt doar 2 raspunsuri ce le poti auzi si nici unul nu te va rani.
Daca te intelegi bine cu fratle tau intreaba-l si pe el ce parere are. Daca ei sunt prieteni buni iar voi veti ajunge intr-o relatie (si chiar daca nu) chestia asta va aduce o schimbare in ecuatia asta tu, el, fratele.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai aia e chestia, nu-i spui. Te apropii de el, ai avantaju ca vine des pe la tine, te duci si te bagi in seama, vorbiti, vedeti cum va intelegeti, eventual poate ajungeti sa iesiti doar voi 2 si d acolo vezi cum evolueaza lucrurile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se pare că dacă bei puțin, ceea ce nu este indicat să o faci prea des, te mai extrovertești și devii mai comunicativă și sinceră.
Asta poate fi o soluție de rezervă, un plan B.
Dar dacă prezența lui face inima ta să bată mai repede este și asa un fel de beție, cu substanțe naturale, produse chair de tine.
Iar dacă este al doilea, ești pe drumul bun, care duce unde trebuie.
https://www.youtube.com/watch?v=br7OROCWhug