| amelicika a întrebat:

Imi place de un baiat de 5 ani si inca nu am curajul sa-i spun infata ca-l plac va rog ajutati-ma dati-mi niste sfaturi ce trebuie sa fac si cum sa procedez...

Răspuns Câştigător
| MickyloveAndySixx a răspuns:

1. cerd k ai vrut sa zici: "de 15 ani" sau "cu 5 nai mai mare"
2. Cauta-i fb-ul sau mesul! si incearca ca din vorba in vorba, sa ii dai de inteles sau daca nu intelege ziii pe mess sau pe fb!winking bafta! :*

3. incerca cu gesturi, vorbe, priviri!winking

BAFTA! :*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar el te place pe tine, cum reacționează în prezența ta?
Trebuie să te ghidezi și după asta!
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Intra in gasca lui, vb cu el si intr-un moment cand esti pregatita zii ca il placi

| madalinamadu a răspuns:

Daca il placi de 5 ani nu crezi ca ar trebui sa ii spui? Bine, poate nu poti sa ii spui in fata dar ai putea sa ii dai de inteles. Poate si el te place si totul se rezolva happy

| DemonvsAngel a răspuns:

Mai intai incearca sa te imprietenestii cu el apoi vorbeste cu el le telefon, mess si incearca sa vezi ce aveti in comun. Spune-i ca tu simpatizezi un baiat si intreaba-l cum ar proceda si daca isi da seama despre ce e vorba o sa fie ok.

| Abbey353 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa il studiezi mai atent. Daca vorbeste cu tine gen,,buna, pa..."nimic mai mult fa-ti curaj si intra intr-o discutie cu el. Vorbeste despre ceva ce ii place. Apoi incearca sa fi din ce in ce mai apropiata de el. Atentie, sa nu fi sufocanta. Dar sa nu il lasi sa profite de tine, pentru ca unii cand vad ca vb mult cu ei si ii ajuti profita de tine. Fi misterioasa, dulce, si de incredere. Fi mereu ingrijita. Imbraca-te cu haine feminine, si fi naturala. Baietilor nu le plac fetele care se machiaza tot timpul, pentru ca ei cred ca sunt niste piti. Si nu purta tocuri de 10cm sau mai mult. Merg cele de 7cm sau 5cm. Zambeste mereu cand esti prin preajma lui. Baietii prefera doar fetele fericite si nu cele rautacioase. Iar daca vb mult cu tine, face glume prin preasma ta, iti da tot ce are la el, il surprinzi uitandu-se la tine, iti zambeste, si se ofera sa te ajute de fiecare data, TE PLACE, dar nu stie cum sa ti-o spuna.

| sorelina98 a răspuns:

Vezi comportamentul lui daca siel tep; ace