| SullyAnne a întrebat:

Imi place de un baiat de la alta scoala, de aceea nu-l vad prea des. Imi place foarte mult de el, nu pot sa-l scot din minte, dar trebuie pentru ca are prietena si nu pot sa-i despart sau ceva de genu doar ca eu sa ma simt bine.nu stiu ce sa fac nu pot sa-l scot din minte sad... ce sa fac? ajutor! (dau funda )

5 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Gaseste altul. trebuie sa mai fie unul pentru tine in lumea asta. poate chiar in scoala ta. pana atunci gaseste'ti un hobby sau invata pentru scoala. concentreaza'te pe ceva. spune'i unei prietena apropiate tot ce s-a intamplat sau poti tine un jurnal. pana il gasesti pe fat frumos mananca inghetata multe si bomboane si simte'te bine.winking funda?

| TheDaughter a răspuns:

Incearca sa iesi mai des cu prietenii, sau sa socializezi cu alti baieti. Sunt sigura ca vei cunoaste pe altcineva. Chiar daca nu ti-l poti scoate din minte, incearca sa eviti subiectele "dragoste" sau "baieti". Flirteaza cu alt baiat, distreaza-te cat mai bine si incetul cu incetul vei uita de el. Te asigurbig grin.

| sysy_1065 a răspuns:

Simplu un baiat il poti uita fiind cu un alt baiat laughing

| Anonimul2011 a răspuns:

Cauta un alt baiat pe care il cunosti si pe care il placi si poate asa o sa-l uiti sau gasesteti o ocupatie care iti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca mai este si cate o persoana care e dispusa sa renunte la dragostea ei,in favoarea alteia. Te felicit! Pai,,medicamentul" pentru tine ar fi : ocuparea timpului. De exemplu si in ore,daca nu este o ora din aceea foarte interesanta, poti juca jocuri(X si O) sau poti rasfoi cartea sau ultima varianta ar fi sa stai de vorba cu colegul/colega de banca. Exista multe moduri, iar tu ai un mare avantaj, nu trebuie sa-l vezi in fiecare zi. Mult noroc!