| SmileFreedom a întrebat:

Imi place de un baiat din alta clasa si sper ca si el ma place, dar nu vreau sa fac eu primul pas.Se uita la mine si chiar m-a fluierat o data pe drum, dar nu sunt sigura ca ma place. Ce pot sa fac ca el sa actioneze primul? Nu am vorbit nici o data cu el. Vreau ca el sa inceapa primul o conversatie. Ce sa fac? Cat mai multe raspunsuri plss!

2 răspunsuri:
| georgy10 a răspuns:

Of baietii astia! Ne mananca zilele si mai spun ca femeile sunt greu de inteles sau fetele. Uneori baietii fluiera fetele pentru ca arata bine, nu neaparat ca vrea sa aiba o relatie cu tine, fi atenta la felul in care se comporta cu celelalte fete si vezi daca cu tine se comporta diferit decat cu celelalte in sensul ca daca iti acora mai multa atentie.Si daca in caz ca te place, incearca sa-l cunosti mai bine, prin intermediul prietenilor lor, rudelor, dupa care ai putea sa-l abordezi cu intrebari de genu: ce fel de fete ii plac si de ce nu are o prietena inca, sau pur si simplu incearca tu sa vorbesti cu el daca te place.Adica ii poti spune ca il placi si nu stii daca si el te place.II poti spuneca nu vrei sa te faca de ras, ca doar vrei sastii daca si el te place, doar atat. Daca te place inseamna ca a mers sfatul meu, daca nu inseamna ca baiatul ala ori e batut in cap ori nu ii place sa-si faca prietena.Succes si tine minte : fa tu primul pas deoarece poti imbatrani asteptand ca baiatul pe care il iubesti sa iti spuna ca te place. Noroc in continuare. Fundita?

| Andra_7632 a răspuns:

Simplu fi curajoasa si spune-i in fata ceea ce simti sti proverbul "Daca nu rosti nu castigi"