| andrada a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala. Am mai vorbit cu el dar nu cred ca stie nici cum ma cheama. Am vorbit doar lucruri de genu' "ce ora aveti acum?" "a venit colega ta, x la scoala?" si asa. discutii de astea scurte si nu stiu cum sa ma apropii mai mult de el.
Ceva idei? funda + vot

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Pai, intereseaza-te pe unde se duce el acasa cand pleaca de la scoala, si du-te cu el. Daca merge cu mai mult prieteni e si mai bine, tu doar mergi cu ei, spui ca nu ai cu cine merge, si asculti discutiile, asa iti dai seama ce ii place lui, si ce nu-i place.
Daca mergeti in aceiasi directie spre casa e numai bine, daca nu, mai sunt metode.
Incearca sa te apropii de el prin intermediul prietenilor, desii o sa dureze putin mai mult. Te faci prietena unui prieten de-al lui (am zis prietena, nu iubita, dupa o sa creada ca esti flusturaticawinking ) si il intrebi lucruri despre tipul de care-ti place, dar discretwinking
Cere-i ajutorul mai des, in chestii la care el se pricepe. Uite, de ex, sa zicem ca el se pricepe la romana, si tu gasesti un exercitiu pe care nu-l stii, il rogi sa te ajute. Sau inventezi si tu un exercitiu pe care "nu-l stii" si ii spui sa te ajute cu tema.
Deci, incearca sa fii cat mai aproapiata de el, dar daca te imprietenesti cat de cat, mai asteapta sa vezi ce fel de persoana e, sa nu fie rea, sa nu aiba un vocabular porcos (prin porcos ma refer la injuraturi prea dese si prea urate gen "imi bag... in tine si in tot neamu tau", pentru ca asta e un barbat tampit).
Apoi, dupa ce vezi ce fel de persoana este, daca nu te intreaba el "Vrei sa fii iubita mea?", il intrebi tu, ca nu e mare greutatewinking Il iei undeva separat, poate chiar cand mergeti pe drum spre casa, sau intr-o pauza, intr-o ora in care nu va duceti, si il intrebi daca are iubita, si daca nu, BINGO, "vrei sa fii iubitul meu" si v-a zice da, sigurwinking

1 răspuns:
| ederaionela a răspuns:

Pai intai ii ziciL:''am uitat cum te numesti'' si el o sati zica si sper ca o sa te intrebe cum te numesti si u in fn urmatorul daca u ai o petrecere ii zici si lui:''buna este o petrecere nin seara asta la. nu vrei sa vii si u ca partaner al meu daca tie rusine doar cheasmal asa simplu nu stiu mai multe bafta plizzz funda?