| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat, ma rog. La inceput se purta extraordinar cu mine: ma lua in brate, imi facea avansuri si altele. Acum ...mai recent nici nu ma mai saluta. Eu incerc sa il ignor. Sa continui asa sau nu? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Pentru moment incearca sa te comporti cu el ca si cu un oarecare, nu-l ignori, nu-i acorzi pream ulta atentie. respira adanc cand il vezi, raspunde-i zambind la salut si comporta-te ca si cum ti-ar fi indiferent. sau, daca vrei sa transezi rapid situatia, du-te la el si explica-i: mi se pare ca ma ocolesti, asta dupa ce acum putina vreme ma luai in brate etc.

| Jack_5106 a răspuns:

Pentru inceput gandeste-te daca ai facut ceva care sa-l supere pe respectivul baiat daca se comporta asa cu tine in ultima vreme. Oricum, cel mai usor mod de a rezolva problema consta intr-o comunicare adecvata situatiei, pentru ca tu spui ca iti place de el si pana acum ceva vreme si el era cam pe aceeasi unda. Discutati serios, lamuriti-va reciproc si vedeti daca puteti ajunge la o intelegere de care sa fiti multumiti amandoi.Succes!