| AmaliaXD a întrebat:

Imi place de un baiat, ne intelegem bine.dar nu stiu cum sa ii spun...Ma ajutati?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el nu are ce sa-ti spuna, atunci ce ai avea tu sa-i spui? Invata sa ai rabdare!

| τττ a răspuns:

Bună,Amalia.
Nu grăbi lucrurile, toate la timpul lor. Când vei simți nevoia, fă - o! Dar nu spune : Îmi place de tine!
Trebuie să o spui din inimă, dar să nu fi directă!
Pa, pa!

| UngUrU777 a răspuns:

Fi seducatoare si dulce, daca nusi da seama de la sine spune-i chiar tu!

| mihnulet a răspuns:

Pai poti sa fol limbajul corpului:
1. daca intri in discutie cu el si ii place ce ii spui o s aiba pupilele ochilor dilatate.
2.cand vb cu el(in picoare) o sa aiba varfurile degetelor catre tine
3. daca te place o sa incerce sa te atinga
4. daca te place, o sa zambeasca dese ori cand se uita la tine
5.o sa se loveasca de tine mai de dese ori.
6. o sa se holbeze la tine de multe ori
sau varianta directa. ii ceri nr de tel sau mess su fb... infine. cv cu care sa poti sa vb mai in privat cu el.
apoi ii spui ca il placi si daca el va spune ca si el te place ramane asa dar daca ea spune ca nu te place ii spui''ok am inteles...
pa'' atunci astepti pana poimaie. daca pana atunci nu ita spus ca te place inseamna ca ea chiar nu te place si ii esplici ca ai facut aia doar casa afli daca te place. si atunci el va crede ca nu te place si incerrci sa il faci sa ii placa de tine fcandul sa radaa... stiu eu, fai ce iii place sa faci pana se indragosteste de tine si atunci el iti va spune ca te place singurwinking. a da! sa nu incerci sa il faci gelos pentru ca asa o sa isi piarda increderea si nu o sa iti mai spuna ca te place asa ca trebuie sa il mai intrebi odata deci mai bine eviti asta!

| yonyonutz a răspuns:

Iti spun eu nu pierde sansa asta pentru ca si eu iubesc o persoana si cand am avut sansa sa fim impreuna am refuzat ca prostu! Fa tu primul pas.