| Newhere a întrebat:

Imi place de un baiat si cred ca si el ma place, si, nu stiu, se tot joaca cu sentimentele mele. nu stiu ce sa fac., adica., ma place sau nu? nu pot sa tot cred in ceva ce nu-i adevarat:-

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Ai spus ca iti place de acel baiat.
Probabil ca atunci cand te pune la perete vrea sa iti spuna ceva, dar simte ca ceva il opreste din a raspunde, ca si cum ar avea remuscari din trecut.
Nu stiu daca are sau nu are, de ceea ce sunt sigur este ca vrea sa iti spuna ceva. Data viitoare, cand mai vrea sa plece, ia-l de mana si pune-l tu la perete. Ai putea sa ii dai replica aceasta: tu poate nu ai curajul sa imi spui ce vrei, dar eu am. *iti exprimi sentimentele*
Nu il mai lasa, deoarece isi va da seama ca nu se intampla nimic daca iti mai face asa ceva. Comporta-te normal pana in acel moment iar dupa fa ce ti-am spus.

3 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Am nevoie de mai multe indicii, mai multe lucruri ce face cu tine. Daca se joaca intr-adevar cu sentimentele tale inseamna ca nu stie cum sa se comporte cu o fata si crede ca ceea ce face el este bine. Am o colega care s-a despartit de 3 ori de un baiat, iar acel baiat se da la ea doar pentru ca ea arata bine, nu pentru ca ii place de ea. (desi tipa nu arata bine la fata.are forme si nah.)
Intreaba-l direct de ce se comporta asa cu tine sau intreaba-l, cat mai subtil posibil, daca te place sau nu.

| Newhere explică (pentru RyugaHideki):

Ma pune la perete si se uita adanc in ochii mei, apoi pleaca, nespunand nimic, facandu se ca nu s-a intamplat nimic, se prosteste laughing adica, ma face sa rad laughing ca eram BF si apoi sigh ma respinge... nu stiu daca intelegi, dar nu pot sa mai continui :'( e mai greu...

| Newhere explică (pentru RyugaHideki):

Mersi happy...chiar esti de ajutor happy

| RyugaHideki a răspuns (pentru Newhere):

Ai spus ca iti place de acel baiat.
Probabil ca atunci cand te pune la perete vrea sa iti spuna ceva, dar simte ca ceva il opreste din a raspunde, ca si cum ar avea remuscari din trecut.
Nu stiu daca are sau nu are, de ceea ce sunt sigur este ca vrea sa iti spuna ceva. Data viitoare, cand mai vrea sa plece, ia-l de mana si pune-l tu la perete. Ai putea sa ii dai replica aceasta: tu poate nu ai curajul sa imi spui ce vrei, dar eu am. *iti exprimi sentimentele*
Nu il mai lasa, deoarece isi va da seama ca nu se intampla nimic daca iti mai face asa ceva. Comporta-te normal pana in acel moment iar dupa fa ce ti-am spus.